Bu kez İsmail Koncuk açıkladı 6 Bin yeni iade olacak

En son 6 Bin 7 öğretmenin göreve iade edilmesinden sonra Türk Eğitim-Sen genel başkanı İsmail Koncuk 6 bin öğretmenin göreve iade edileceğini duyurdu. İşte o açıklama...

Öğretmenler 27.11.2016, 19:24
Bu kez İsmail Koncuk açıkladı 6 Bin yeni iade olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptığı 5 bin öğretmenin göreve iade edilecek açıklamasından sonra bugün Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından yeni bir açıklama geldi. İsmail Koncuk yaptığı açıklamada yaklaşık 6 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti. İade edilecek öğretmenler arasında hem FETÖ soruşturması hem de terör örgütü bağlantısı ile açığa alınanların olduğuna değinildi.

AÇIKTA BEKLEYENLER

Soruşturmalar kapsamında şu ana kadar açığa alınan ve açıkta bekleyen yaklaşık 20 binden fazla öğretmen bulunmaktadır. 8-9 Eylül tarihinde terör örgütü PKK ile ilişkili oldukları gerekçesi ile 10 bin civarı öğretmen açığa alındı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda yürütülen FETÖ soruşturmalarında ise 10 binden fazla personel MEB‘de açıkta bekliyor.

İSMET YILMAZ: 5 BİN İADE

Meclis Genel Kurulunda Milletvekili Mustafa Balbay’ın sorusunu cevaplandıran Bakan İsmet Yılmaz 5 bin öğretmenin göreve iade edileceğini belirtti. Yılmaz’ın göreve iade edilecek dediği öğretmenlerin bugün (25 kasım) göreve başlamaları bekleniyor.

KONCUK: 6 BİN ÖĞRETMEN İADE EDİLECEK

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk’un yaptığı açıklamada ise yaklaşık 6 bin öğretmenin göreve iade edileceğinin vurgusu yapıldı. Koncuk iade edilecek öğretmenler içerisinde FETÖ soruşturmasından açığa alınanlar ile eylemlerden (8-9 Eylül açığa almalar) dolayı açığa alınanların olduğunu belirtti.

Yorumlar (1)
tuba kaya 3 yıl önce
mülakat ne zaman kalkacak benim torpilim yok. yazıklar olsun hakkım size
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@