Bu iki branşa çok sayıda öğretmen alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarından ve son gelişmelerden anlaşılacağı üzerine bu iki branşa çok sayıda öğretmen alımı yapılacağı belli oldu. İşte o iki branş...

Öğretmenler 26.03.2017, 13:22
Bu iki branşa çok sayıda öğretmen alımı yapılacak

Türk Kızılayı İstanbul Şubesince hayata geçirilen, "81 ilde 81 Anaokulu Projesi"nin Dolmabahçe´deki Başbakanlık Ofisi´nde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 20 saatten az olmamak kaydıyla İngilizce dersi veya yabancı dil dersi vermek istiyoruz. Dedi.


"Ortaokul birinci sınıfları hazırlık sınıfı yapacağız"


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da hükümet olarak önceliklerinin eğitim olmasından dolayı 2002´de eğitime merkezi bütçeden ayrılan payı yüzde 12´den 20´ye çıkardıklarını söyledi. Milli gelirin yüzde 5,8´ini eğitime ayırdıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Çünkü, eğitime önem verirseniz  her şeye önem vermiş olursunuz. Eğitimi ihmal ederseniz  her şeyi ihmal etmiş olursunuz. Ancak ayırdığımız kaynaklar gösteriyor ki Türkiye´nin önceliği ve en önemli konusu eğitimdir. Bu kapsamda Başbakanımız önümüzdeki yıllar için bize 3 hedef koydu. Birincisi, okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alacaksınız. Çünkü daha kaliteli bir eğitim vermek istiyoruz. İkincisi, ikili eğitimi kaldıracaksınız. 77 bin ilave derslik yapılması gerekiyor. Niçin? Yine kaliteli eğitim vermek için evlatlarımıza. Bir de yabancı dil sorununu da mutlaka çözebilmemiz lazım. Ortaokul birinci sınıfları hazırlık sınıfı haline getirmek istiyoruz. 20 saatten az olmamak kaydıyla İngilizce dersi veya yabancı dil dersi vermek istiyoruz. Evlatlarımıza bizim aldığımızdan daha iyi eğitim vermek istiyoruz."

Bu açıklamalardan sonra İngilizce öğretmenlerinin ve okul öncesi öğretmenlerinin atamalarına ağırlık verileceği anlaşılmaktadır. Diğer branşlar atama beklerken bu iki branşın yıldızı parladı... Ne diyelim Hayırlısı olsun...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@