Birisi MEB'e söylesin e-mufredat işkencesi durdurulsun

MEB'in aslında işleri oldukça kolaylaştırması beklenen ancak yazılımsal olduğu bilinen sorunlar nedeniyle resmen öğretmen ve idarecilere işkenceye dönen e-müfredat projesi durdurulsun...

Öğretmenler 04.09.2018, 00:47
Birisi MEB'e söylesin e-mufredat işkencesi durdurulsun

KamuGundemi.com -.Bakanlığın geçen eğitim-öğretim yılında pilot olarak uyguladığı, 2018-2019 eğitim öğretim yılında da tamamen uygulayacağı e-mufredat resmen işkenceye döndü. e-mufredat.meb.gov.tr adresindeki işlemleri gerçekleştirmek neredeyse imkansız durumda. Sistemin çöktüğü de gelen haberler arasında. Kullanıcı arayüzünün de oldukça kullanışsız olduğu belirtilen iletilerde, MEB'in en güçlü alt yapısı bile karne dönemlerinde cevap veremiyorken, bu sitenin, hele hele bu yapısıyla nasıl kullanıcılara hizmet vereceği de merak edilen sorular arasında. 

Dahası geçen yıl onlarca şikayet konusu yapılırken aradan geçen aylara rağmen sistemin neden değiştirilmediği ve alt yapısının güçlendirilmediği de merak konusu.

Şöyle bir derleme yaparsak;.

1. Sistem ya hiç açılmıyor ya da çok geç açılıyor. 

2. Sistemin arayüzü gerçekten çok kullanışsız.

3. Eğitimleri dahi tam bitmeden tüm öğretmenlerden burayı kullanmasını istemek ne kadar doğru?

4. Kimin ne yapacağı belli değil

5. Bu sistemi tüm öğretmenler kullanmaya başladığında tamamen kilitleneceği belirtiliyor. (Biz de az önce kontrol ettik, hiç açılmıyor)

Milli Eğitim Bakanlığı neden her işini hazırlıksız yapmak zorunda? Belli ki iyi birşeyler yapılmak isteniyor ama hazırlıksız ve kervan yolda dizilir mantığıyla hareket edilince sonuç MEB, öğretmenine bilinçli olarak işkence ediyor gibi algılanıyor..

MEB, bu projesini adam akıllı test edip, hem tasarımını hem de alt yapısını güncellemeden kesinlikle öğretmenleri ve idarecileri bu sistemi kullanmaya zorlamamalıdır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@