Binlerce Öğretmende BYLOCK tespit edildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan 15 Bin  civarından öğretmenini  ByLock programını kullandığının tespitinin yapıldığını iddia ediliyor.  Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in bugün, Altındağ'daki Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptğı açıklamalar her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığına veya başka bir kurum isminden söz etmezken bu iddiaları  doğrularcasına yönelik açıklamaları oldu.

Öğretmenler 03.10.2016, 08:11
Binlerce Öğretmende BYLOCK tespit edildi

AK Partili Tuğrul Türkeş, ByLock sistemi için "Bir şeyi bilmemiz lazım, gelen istihbaratlar gösteriyor ki 50 binin üzerinde sırf telefonla birbiriyle şifreli haberleşen bir ekip var. Bununla hayırlı bir şey yapmadıkları açık. Bunu görmemiz lazım" dedi. Ayrıca Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, memurluktan çıkarılanlara ilişkin, "Böyle bir hain ekibin herhalde bir kişi, üç kişi olmadığını bilmemiz lazım. Almanya 500 bin kişiyi atmış, biz de 100 bin kişiyi atarız. Hiç gözünün yaşının da bakmayız. Bu devlete sadakatin yoksa, bu millete hürmetin, bağlılığın yoksa, asgari bir vicdani mensubiyet hissetmiyorsan, cehennemin dibine kadar yolun var." dedi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in açıklamalarında  belirtiği gibi  gelen istihbaratlarda  50 binin üzerinden kişinin ByLock sistemini kullandığını   tespit edildiği ve bundan sorada hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağı gerekirse 100 bin kişi atarız açıklamalarında  haberimizin başından beliritiğimiz gibi MEB veya başka bir kurumdan söz etmediysede  şuana kadar ihraçların ve açığa almaların en fazla olduğu kurum  Milli Eğitim Bakanlığında özelikle yeni gelen istihbahrat bilgilerinde 15 bin  civarından öğretmenin ByLock sistemini kullandığı ve bu konuda önümüzde ki günlerde yeni ihraç  dalgaların geleceği iddialarının ne kadar doğru olup olmadığını önümüzde ki süreçte hep beraber görecegiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@