Bilişim Öğretmenlerinden Bakanlığa Norm Sorusu

Bilişim Öğretmenlerine verilen norm kadro sözü yıllardır askıda, yeni yapılacak atamalar ise yaklaşıyor öğretmenler artık bir gelişme olmasını istiyorlar.

Öğretmenler 04.02.2018, 13:04
Bilişim Öğretmenlerinden Bakanlığa Norm Sorusu

25 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Norm Kadro Yönetmelik Değişikliğinin 23’üncü maddesinin 3’üncü fıkrasında “Sınıfları Bilişim Teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından Bilişim Teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların Bilişim Teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.” Hükmü yer almaktadır.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri bu yönetmeliğin yayınlanmasından sonra büyük umut içine girdiler fakat üzerinden aylar hatta yıllar geçmesine rağmen bu yönetmelikle alakalı çalışmaların bir türlü son bulmaması ve geçtiğimiz atamalara norm sayılarının hiç yansıtılmaması hayal kırıklığı yarattı. Bu yönetmelik çerçevesinde devam eden çalışmaların son bulmamasından dertli olan bilişim öğretmenleri, gerekli norm güncellemelerinin bir an önce yapılarak Şubat atamalarına yansıtılmasını talep ediyor. Bilişim Öğretmenleri Platformu ile güçlü bir ses getiren öğretmenler, bakanlığı internet üzerinden de soru yağmuruna tutuyor. 

Bilişim öğretmenine olan Fatih Projesindeki yoğun ihtiyaç, yönetmelikteki yapılan olumlu değişikliğe rağmen atamalara yansıyacak mı merakla bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@