Başbakan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Başbakan Binali Yıldırım şu ana kadar FETÖ bağlantısı gerekçesi ile kamuda yaşanan ihraç ve açığa alma rakamlarını açıkladı. FETÖ ile birlikte PKK ihraçlarına da değinen Yıldırım 100 bin dosyanın da beklediğini ifade etti.

Öğretmenler 08.03.2017, 08:22
Başbakan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Başbakan kamudan ihraç edilenler hakkında açıklama yaptı

Başbakan Binali Yıldırım dün katıldığı televizyon programında şu ana kadar kamudan kaç kişinin ihraç edildiğini açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım OHAL komisyonu hakkında da açıklamalarda bulunurken, OHAL komisyonu kurulmadı, komisyon kurulma aşamasında ifadesini kullandı. OHAL inceleme araştırma komisyonu başvurusu sonrasında olumsuz cevap alanlara da hukuki yolu 685 sayılı KHK ile açtıklarını belirten Yıldırım, AİHM dahil tüm mahkemelere başvuru hakkı tanındığını ifade etti.

FETÖ’DEN İHRAÇLAR

FETÖ’den ihraçlar ve açığa almalar hakkında son rakamları paylaşan Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle kamudan 99 bin 999 kişinin ihraç edildiğini belirtti. Açığa alınmış ve açığa alınıp halen açıkta bekleyen toplam kamu personeli sayısının ise 31 bin 14 olduğunu vurgulayan Yıldırım, toplamda ise 128 bin 13 kişi için uzaklaştırma ve ihraç kararı alındığını belirtti.

PKK İHRAÇLARI

PKK ve DHKPC bağlantıları gerekçesi ile haklarında işlem yapılan kamu personellerine de değinen Yıldırım 141 kişi hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındığını, 2 bin 796 kişi hakkında da ihraç kararı verildiğini açıkladı. Açığa almalar sonucunda yapılan itirazlar ve incelemelerden sonra toplamda göreve iade edilen personel sayısının ise 12 bin 586 olduğunu ifade eden Başbakan, dosyası bekleyen personel sayısının ise 100 bin civarı olduğunu vurguladı.

(Öğretmenler İçin)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@