Bakandan İhraç edilen öğretmenler açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz MEB’de ihraç edilen personeller ve öğretmenler hakkında açıklama yaptı.

Öğretmenler 02.08.2017, 17:19
Bakandan İhraç edilen öğretmenler açıklaması

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan İsmet Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığında ciddi bir öğretmen açığının olmadığını, norm kadroların genel anlamda yüzde 90 oranında dolu olduğunu belirtti. MEB’de 33 bin 34 bin öğretmenin meslekten ihraç edildiğini de açıklayan Yılmaz, “Konunun özü şu; biz 33 ya da 34 bin öğretmenin ilişiğini kesmek zorunda kaldık” ifadesini kullandı.

İHRAÇ ETMEK ZORUNDA KALDIK

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapıldığını belirten Bakan Yılmaz, geçen yıl MEB bünyesine 50 bin bu sene de şu ana kadar 20 bin öğretmen ataması gerçekleştiğini açıkladı. FETÖ soruşturması kapsamında şu ana kadar çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Milli Eğitim Bakanlığında 33-34 bin öğretmenin ihraç edildiğini de açıklayan Yılmaz, bu öğretmenlerin ilişiğini kesmek zorunda kaldık ifadesini kullandı.

ÖĞRETMEN İHTİYACI YOK

İhraç edilen, açığa alınan ve tutuklanan öğretmenlerden dolayı MEB’de ciddi bir öğretmen açığı sorunu oluşmadığının altını çizen Bakan İsmet Yılmaz, atanan öğretmenlerle birlikte 6 bölgede öğretmen doluluk oranının yüzde 90 ortalamaya sahip olduğunu, İstanbul’da öğretmen açığından dolayı da Marmara Bölgesinde öğretmen oranının diğer bölgelerin altında kaldığını vurguladı.

15 TEMMUZ RUHU

15 Temmuz’un müfredatlarda yer alacağını da açıklayan Yılmaz, bu bayrağın altında başımız dik yaşıyorsak bunu milletimize borçluyuz ifadesini kullandı. Şehitlerimize ve gazilerimiz şükran borçluyuz diyen Bakan Yılmaz, 15 Temmuz’un müfredata konularak bu ruhun nesilden nesile aktarılacağını belirtti.

Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@