Bakan Selçuk bu yazıyı mutlaka okumalı

Yıllardır fedakarlık istenen öğretmenden acı gerçekler...

Öğretmenler 10.09.2018, 22:09 10.09.2018, 22:15
Bakan Selçuk bu yazıyı mutlaka okumalı

KamuGundemi.com ÖZEL HABER - Noktasına virgülüne dokunmadan öğretmen Mahir ŞAYLAN'ın çağrısını sizlerin takdirine sunuyoruz.

Çok değerli Milli Eğitim bakanım, meslektaşım, öğretmenim Sayın Ziya Selçuk..

Ben uzun süre voleybol erkek süper liğin de oynamış amatör ruhlu bir sporcuydum. Spor hayatım bittikten sonra antrenörlük yapmaya başladım. Bu arada Ücretli öğretmenlik yaptım. Yetiştirdiğim sporcular içinde milli takımlarda oynayan sporcularımın olması beni her zaman gururlandırdı. Bir sebeple 39 yaşımda KPSS sınavını kazandım ve kendi isteğimle Cizre 15 Temmuz Ortaokulu'na atamam yapıldı.

Okulumun spor odasına atılmış Molotof kokteyli saldırının izlerini Beden Eğitimi Zümremizle boya ve badana yaparak kapattık. İstanbul'da ki öğrencilerim ve velileri okuluma inanılmaz yardımlarda bulundular.

Atilla ERGÜVEN arkadaşım okulumuza 20 adet dizüstü bilgisayar gönderdi, bilgisayar sınıfı yapacaktık.

Cizre belediye voleybol erkek takımının antrenörlüğünü yaparak ikinciliğe çıkardım, Hendek olayları başlamadan önce tüm Cizre'de kaymakamlık oluru ile okullarda tarama yaptım. Taramalar da bulduğum öğrencileri voleybola başlattım. Onlarla hiçbir maddi karşılığı olmadan antrenmanlar yaptım.

Hendek olayları başladığı ve Cizre'nin kapatıldığı gün sporcularımla Hakkari'de maçımız vardı maç bitimi Cizre'ye giremedim. Sporcularımı emniyet güçlerinden izin alarak ailelerine gönderdim.

Ne yazık ki o kadar emeğimiz boşa gitmişti.

Cizre'de kalan eşyalarıma 5 ay sonra kavuşabildim.

Eş durumu tayini ile Antalya Kepez Özel Egitim 1. Kademe okuluna kendi isteğimle atamam yapıldı.

Çocuklarımın %90 konuşamıyor %30-40 civarı bebek bezi takıyor, orta, ağır otistik ve down sendromlu çocuklarıma daha yeni engelli tuvaleti yaptırabildik.

Spor odamın zeminini Fikret Demirturk abimin katkılarıyla yaptırıyoruz.

7 Ağustos günü bizzat ben ve müdür yardımcımız Emrah Gökçe hocamla beraber zemindeki parkeleri söktük kendi imkanlarımla cizredeki okuluma ne yaptıysam aynısını Antalya'da ki okuluma da yaptım ve yapacağım.

Buraya kadar olayın kısa özeti bu.

Şimdi esas meseleye gelmek istiyorum.

Okulum da ki her öğrenci benim için çok değerli. Kısa bir süre önce Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi hariç tüm branş derslerinin normları kaldırılacağı söylendi.

Müzik, Beden Eğitimi ve Resim dersleri kaldırıldı.

Her ilde böyle 1 tane okul var.

Bu çocukların en çok ihtiyaç duyduğu dersleri kaldırmak, bu çocuklara ve özel eğitim öğretmenlerine yapılmış çok büyük bir haksızlıktır.

Zaten okulumuz öğretmen kadrosu olarak özel eğitim öğretmeni sıkıntısı yaşıyor.

Ben Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde en kritik yerde bile çatışmaların ortasında kalmış öğretmenlik mesleğini severek yapan bir öğretmeniniz olarak sizden ricam bu sorunu çözmenizdir.

Hiç bir Milli Eğitim Bakanı beni ve arkadaşlarımı sizin kadar heyecanlandırmadı.

Değerli dostlarım, öğrencilerim, sporcularım, ve büyüklerim Lütfen bu yazımı paylaşarak bana destek olun. Kepez Özel Eğitim 1. Kademe Beden Eğitimi Öğretmeni MAHİR ŞAYLAN

KamuGundemi.com ÖZEL HABERİDİR! Aktif link vermeden kullanılamaz. Kaynak: KamuGundemi.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@