Ataması Yapılmayan Öğretmenler 40 Bin Atama Talep Etti

Ankara'da toplanan ataması yapılmayan öğretmenler 25 bin atamanın ihtiyacı karşılamayacağını vurgulayarak 40 bin ek atama talep etti.

Öğretmenler 10.06.2018, 20:40
Ataması Yapılmayan Öğretmenler 40 Bin Atama Talep Etti

Öğretmenler Atama Mücadele Platformu tarafından düzenlenen etkinliği, platform adına okuyan Yusuf Öğür, “Öncelikle bizler vatanımızın her karış görev almaya hazır genç, idealist yeni nesil öğretmenleriz. Öğretmenlerimizin hak ettiği değere ulaşmasını ve bu kutsal mesleği özendirip en üst noktalara ulaşmasını sağlamak için herkesin desteğini beklemekteyiz. Ülkemizin kanayan bir yarası haline gelen Öğretmen atamalarında yaşanan adaletsizlikler ve yeni birtakım uygulamalar (mülakat, sözleşmeli öğretmenlik gibi) öğretmenlerin sorunlarına çare olmamakta aksine daha büyük sorunlara sebep olmaktadır. Bizler artık daha büyük sorunlara yol açan bir takım yeni uygulamalar yerine öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözümler getirilmesini bekliyoruz” dedi.

“2017 KPSS'de yüksek puanlar aldığımız halde kontejan yetersizliği ve son sekiz yılın en az ataması yapılması nedeniyle kontejan dışı kalan öğretmenleriz” diyen Öğür “Her yıl ağustos ve şubat ayları olmak üzere çift atama yapılırken bu yıl alımlar tek atamaya düşürülmüş ve 2017 KPSS ile henüz öğretmen ataması yapılmamıştır. 2013 KPSS ile 55 bin atama, 2014 KPSS ile 55 bin atama, 2015 KPSS ile 67 bin atama, 2016 KPSS ile 40 bin atama yapılırken, 2017 KPSS ile 20+5 bin atama yapılması yeterli değildir.120 bin üzerinde öğretmen açığı varken 25 bin sayısı bu açığı kapatmamaya yetmemektedir. Bunun için çok büyük mağduriyetler yaşanmasına sebep olan ve son sekiz yılın en az ataması olan 25 bin sayısının artırılarak 2017 KPSS ile adil dağılımlı branşları mağdur etmeyecek 40 bin ek atama yapılmasını talep ediyoruz.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@