Ankara İl Milli Eğitim Okul Gelişim Modeli Projesini Tanıttı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI 7 Ekim Cuma günü Çankaya'daki eğitim yöneticilerine Ankara Atatürk Lisesi konferans salonunda Okul Gelişim Modeli ( OGM) 'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

Öğretmenler 10.10.2016, 22:01
Ankara İl Milli Eğitim Okul Gelişim Modeli Projesini Tanıttı

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN OGM(OKUL GELİŞİM MODELİ) PROJESİNİN TANITIMI YAPILDI

                Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI 7 Ekim Cuma günü Çankaya'daki eğitim yöneticilerine Ankara Atatürk Lisesi konferans salonunda Okul Gelişim Modeli ( OGM) 'nin tanıtımını gerçekleştirdi.  Çankaya'da görevli okul müdürleri , şube müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÖZEL'in de katıldığı toplantıda okul bazlı planlama ve süreçleri görüşüldü.

                Uzun yıllardır çeşitli illerde il milli eğitim müdürlüğü görevinde bulunan Vefa BARDAKÇI, yıllar içinde edindiği tecrübelerinden damıttığı ve başarısını geçmişte denediği Okul Gelişim Modelinin daha iyi uygulamalarıyla Ankara'da büyük faydalar sağlayacağını belirtti.  Okulların kendi içinde bulundukları şartlar içerisinde eksik gördükleri yanlarını tespit etmeleri ve buna yönelik olarak çalışmalar yürütmeleri esaslı olan OGM, yerelleşme adına önemli gelişmeleri de müjdeliyor. Her okulunu problemleri ve güçlü yanlarının farklım olduğu vurgusu üzerine kurgulanan proje, okul müdürlerine de planlama adına büyük fırsatlar sunuyor.

                ankbis veri tabanından haftalık olarak takip edilecek proje çalışmalarına il milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki profesyonel bir ekip de sürekli takip ve destek sunacak. Ankara büyüklüğünde bir yapının elektronik ortamda takibini hedeflemesi de projenin bir başka boyutu. Okullar OGM planlaması yaparken ölçülebilir hedefler belirtecekler ve elektronik ortamda yürütülen takip neticesinde ilde yürütülen faaliyetler bir bütün olarak görülebilecek. Bu çalışmalar neticesinde başarı veya başarısızlık somut verilerle ifade edilebilecek.

                Projenin en önemli özelliği sürekli takip ve destek esasını benimsemesi. Yapılan işlerin kağıt üzerinde yürütülmesini ve işin en sonunda hesap verilmesini engelleyecek bu bakış açısı her yönüyle büyük faydalar sağlayacaktır.  Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yakın zamanda başlayan Vefa BARDAKÇI'nın  tecrübeleriyle başkentin eğitim faaliyetlerine büyük bir ivme kazandırması bekleniyor. İlk işaret fişeği de bu proje tanıtımı işle başladı.  

İbrahim Hakkı CELİS / memurpostasi.com Özel haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@