Ali Yalçın FETÖ'yü protesto etti ama...

O tait Ali Yalçın 'ın peşini bırakmıyor

Öğretmenler 26.05.2017, 09:37 26.05.2017, 09:50
Ali Yalçın FETÖ'yü protesto etti ama...


Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Temmuz çatı davasının görülmeye başlamasının hemen FETÖ katşıtı bir protesto düzenlemiş ve basın açıklaması yapmıştı.
Yalçın, geçen günlerde başkanı olduğu Memur-Sen ile birlikte, Sincan Cezaevi yerleşkesi mahkeme salonunda başlayan 15 Temmuz çatı davası öncesinde protesto düzenlemişti. Protestoda darbe girişimi sanıklarının üzerine idam ipleri atılmış, sonrasında da basın açıklamasında bulunulmuştu.


Ali Yalçın, idam ipli protesto gösterisinin haberini ise Twitter hesabı üzerinden "15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren hainlerin davalarının yapıldığı Sincan Adliyesi önündeyiz" ifadeleriyle duyurmuştu.

Ancak bugün FETÖ'yü protesto edip, idam ipleri sallayan Ali Yalçın'ın 2013 yılında Fethullah Gülen’e "geçmiş olsun mesajı" ilettiği ortaya çıktı. 

Yalçın'ın Ekim 2013 tarihinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Fethullah Gülen Hocaefendiye Allah’tan acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Selam ve dua ile..." ifadelerini kullandığı görülüyor.

İşte o mesaj:

(Öğretmenler Sitesi)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@