23 Nisan'da 3 kız çocuğuna cinsel istismar davası

Sınıfta asker kıyafetli kişiyi gördüm, veli olabileceğini düşündüm. Bir kız çocuğunu kucağına oturtmuştu.

Öğretmenler 07.12.2016, 15:49
23 Nisan'da 3 kız çocuğuna cinsel istismar davası

(DHA) - ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde 2 yıl önce 23 Nisan kutlamaları sırasında bir ilkokula giren, o tarihte asker olan S.E.'nin, 3 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi. Tanık olarak dinlenen öğretmen, "Sınıfta asker kıyafetli kişiyi gördüm, veli olabileceğini düşündüm. Bir kız çocuğunu kucağına oturtmuştu. Olayı öğrenince aramaya başladım. Diğer blokta bir kız çocuğu ile merdivenden çıkıyordu, engelledik" dedi.


Manavgat'ta 23 Nisan 2014 tarihinde görev yaptığı birliğin karşı sokağındaki bir devlet ilkokulu bahçesinde yapılan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında, sınıfa girerek öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen jandarma er S.E., öğretmenlerin uyarısı sonrası yakalanarak gözaltına alındı.


Olayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadesi alınan S.E. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamalarıyla dava açıldı. Tutuksuz yargılanırken askerlik görevini tamamlayıp terhis olarak memleketi İstanbul'a giden S.E., davanın ilk duruşmasında mahkemede verdiği ifadede çocukları çok sevdiğini, ailesinden uzakta olduğundan böyle bir şey yaptığını ve asla kötü niyeti olmadığını söyledi.


'YANAKLARINDAN VE BOYNUNDAN ÖPTÜ'


Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve sanık S.E.'nin katılmadığı davanın ikinci duruşmasında mağdur öğrenciler E.Ş., E.K. ve E.M.K. ile tanık öğrenciler S.A., B.A. ve H.D.T. ile öğretmen S.G. dinlendi. Öğretmen S.G., yeğeninin mağdurlarla aynı sınıfta olduğunu anlatarak, şöyle dedi:


"Olayın olduğu gün 23 Nisan törenleri vardı. Ara ara sınıfa giriyordum. Sınıfta asker kıyafetli kişiyi gördüm, veli olabileceğini düşündüm. Bir kız çocuğunu kucağına oturtmuştu. Sonrasında tekrar sınıfa geldiğimde, yeğenim tahtada olan kıza bir şey sorunca kızın ağladığını söyledi. Ne olduğunu sorunca, 'saçımı elleyince korktum' dedi. O sırada bu kişinin dışarı çıktığını fark ettim. Olayı öğrenince aramaya başladım. Diğer blokta bir kız çocuğu ile merdivenden çıkıyordu. Hemen idareye haber verdim. Yukarı çıkmasını engelledik."


VELİLER ŞİKAYETÇİ OLMADI


Duruşmada dinlenen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görevli psikolog çocukların gelişiminin normal olduğunu belirtti. Veliler de şikayetçi olmadıklarını anlattı. Sanık avukatı suçlamaları kabul etmezken, duruşma ertelendi.


Olayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dönemin okul yöneticilerine yönelik idari soruşturmada suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@