2019'a kadar tek tedrisata geçeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde "Altın Arı Ödülü" takdim töreninde konuştu.

Öğretmenler 10.10.2016, 13:21 11.10.2016, 23:40
2019'a kadar tek tedrisata geçeceğiz
Erhan TEKTEN (DHA) Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde "Altın Arı Ödülü" takdim töreninde konuştu.

Terörün hedefinin Türkiye'nin birliği, beraberliği olduğunu belirten Yıldırım, "Sadece belli bir örgüt ile mücadele etmiyoruz. Bir yerden emir almış gibi birbiri ile ilgisi olmayan terör grupları aynı anda saldırıya geçmiş durumdalar. Hepsinin hedefi de Türkiye'nin birliği, beraberliği" dedi.

"2019'A KADAR TÜRKİYE'DE TEK TEDRİSATA GEÇECEĞİZ"

2019'a kadar Türkiye'de tek tedrisata geçileceğini belirten Yıldırım, "Eğitim konusunda tasarrufu hep bir kenara bıraktık. Geleceği hazırladığınız yavrularınıza, geleceğinize cimri davranamazsınız. Bütün imkanları seferber ediyoruz. 2019'a kadar Türkiye'de tek tedrisata geçeceğiz. Yani bütün gün eğitim alacak. Büyükşehirlerden başlayarak eksikliklerimizi gidereceğiz. Yabancı dili sorun olmaktan çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

"ORTAOKULDA, LİSEDE, ÜNİVERSİTEDE FRANSIZCA OKUDUM. MEZUN OLDUM BİR ŞEY YOK"

Yabancı dilin önemine vurgu yapan Yıldırım, "Ben ortaokulda, lisede, üniversitede Fransızca okudum. Mezun oldum ortada bir şey yok. Dışarı çıktığımız zaman bir mühendis olarak lisan bilmemenin ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu iş hayatında öğrendim. Yıllar sonra yurt dışında lisan öğrendik. Öğrencilere en büyük tavsiyem lisan işini üniversite bitmeden öğrenin. Bunu artık şansa bırakmayalım diyoruz. Ortaöğretimde ilk 4'ten sonra ikinci dördün başında yani beşinci sınıfta bir yıl boyunca yabancı dil eğitimini zorunlu yapacağız. O yaşlarda öğrenmek daha kolay olur. Kırkına bizim geldikten sonra öğrenmeye kalkarsanız 2 kelimeyi zor öğrenirsiniz" diye konuştu.

"MEMURA SORARSAN "DUR BİR MÜDÜRÜME SORAYIM" DER"

Yıldırım, "Mühendisler ile avukatların olaylara bakışı farklıdır. Sosyal bilimler ile fen bilimlerinin olayları değerlendirmesi çok farklı. Bakanlar kurulunda da görüyorum. 2 kere 2 kaç diye hukukçulara soruyorsun 3 ile 5 arasında bir şey. mühendise soruyorsun 4.0 diyor. Memura sorarsan dur bir müdürüme sorayım sonra söyleyeyim. Tüccara sorarsan kaç olmasını istiyorsun der. Onlar Kayserili diye rivayet edilir" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@