2017 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yüzbinlerce adayın kamu kurumlarında görev alabilmek için hazırlandığı KPSS sınavına giren adaylar 2017 KPSS ÖABT sınavı sonuçları açıklandığında bir sınav stresini daha geride bırakmış olacaklar.

Öğretmenler 28.07.2017, 19:42
2017 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15 Temmuz kutlamaları nedeniyle Ertelendi Mi? Ertelenecek Mi? sorularıyla gündemi oldukça meşgul eden KPSS ÖABT sınavı 16 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirildi. KPSS ÖABT sınavının sonuçlarının açıklanacağı tarih merak ediliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS Lisans bölümlerinden mezun olan adaylar için her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlemektedir. Bu sene ilki KPSS Lisans sınavı 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde ikincisi de 16 Temmuz tarihinde gerçeklşetirildi.


ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AIS) kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.


ÖSYM Kılavuzuna Göre Sonuçlar

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sonuçlar 4 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.

 

Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@