19 Mart Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Cevapları ve Kitapçığı

19 Mart 2017 tarihinde Pazar günü yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soruları ve cevapları ile soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. MEB, aday öğretmenlik yazılı sınavı A kitapçığı soru ve cevapları ile B kitapçığı soru ve cevapları için tıklayınız.

Öğretmenler 22.03.2017, 10:35 22.03.2017, 17:19
19 Mart Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Cevapları ve Kitapçığı

19 Mart Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Cevapları ve Kitapçığı

19 Mart Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Kitapçığı ve Cevapları MEB tarafından yayınlandı. 19 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. 19.03.2017 tarihinde yapılan aday öğretmenlik sınavının soruları sınava giren aday öğretmenlere zor gelmiş ve adayların moralleri bozulmuştu.

SINAV ZORDU

ogretmenlericin.com olarak aday öğretmenlik yazılı sınavının zor olduğunu ve adayların bu konuda tedirginlik yaşadığını belirtmiştik. 19 Mart tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı 18 Aralık 2016 tarihinde yapılan sınava göre çok daha zordu. Günlerdir, haftalardır bu sınava hazırlanan öğretmenler asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavının bu kadar zor olmasını beklememekteydi.

SÖZLÜ SINAVLAR BAŞLIYOR

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonucu açıklanmadan adaylar sözlü mülakata girecekler. 27 Mart 2017 ile 27 Nisan 2017 tarihleri arasında belirlenen mülakat merkezlerinde adaylar sözlü sınava girecekler. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav sonucunda başarısız olanın sözlü sınava girmeyeceği veya yazılı sınavı kötü geçenin mülakata alınmaması söz konusu değildir. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavına giren her aday sözlü sınava girecektir.

DEĞERLENDİRME

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilecek. Sözlü sınav da yazılı sınav gibi 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup, asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav puanı ile sözlü sınav puanının ortalaması alınacak. Aritmetik ortalamada 60 puan ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacak. 19 Mart 2017 tarihinde yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav soruları, cevapları ve A-B kitapçıklarının MEB tarafından yayınlanması adayların emin olmadıkları soruları kontrol etmeleri için fayda sağlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

Genel Müdürlüğümüzce 19/03/2017 Tarihinde Yapılan MEB ÖYGGM Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru ve Cevap Anahtarı;

19 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları (Dosyalar PDF halindedir, Aşağıdaki kitapçıkları tıklayın bilgisayarınıza indirin);

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soru cevapları: A Grubu Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soru cevapları: B Grubu Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için tıklayınız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@