10 bin öğretmen daha atanacak!

Ağustos ayı öğretmen atama kontenjanı 10 bin! Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmen ataması hakkında açıklama yaptı

Öğretmenler 06.03.2017, 10:30 06.03.2017, 10:32
10 bin öğretmen daha atanacak!

10 bin öğretmen daha atanacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Öğretmen ataması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklama geldi. Erdoğan yaptığı konuşmada öğretmen atamasına değindi. Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan 20 bin MEB personel (öğretmen) atamasını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu atamadan sonra Ağustos ayında da 10 bin öğretmen atanacağının bilgisini verdi. Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamasına ayrılan 10 bin kontenjan ise KPSS’den sonra öğretmen atamasına başvuracak binlerce öğretmen adayını pek mutlu etmedi.

10 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Şubat ataması için haftalardır MEB’e çağrıda bulunan öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı atama açıklaması ve şubat öğretmen atama kılavuzu duyurusu sonrasında 20 bin atama başvurularının heyecanı sarmıştı. 20 bin öğretmen atamasını yetersiz gören sendikalar ve öğretmen adayları, daha fazla kontenjan ayrılmasını bekliyorlardı. Bugün katıldığı programda öğretmen atamaları konusunda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos ayında ise 10 bin öğretmen atanacağını açıkladı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan HAK-İŞ’ tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması”na katıldı. Erdoğan konuşmasında kadınların yaşadığı sorunlara değinirken, kadınların meselesinin tüm insanlığın meselesi olduğunu vurguladı.

Öğretmen atamaları konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

“Öğretmenlere yönelik biliyorsunuz 20 bin kadro açıldı ve bunun adımı atıldı. Öyle zannediyorum Ağustos’tan sonra bir 10 bin daha ilave edilecek.”

(Öğretmenler İçin)

Yorumlar (1)
arzu güngör 3 yıl önce
pdr mezunları çok mağdur lar hukuk puanı ile pdr bölümüne giden öğrenciler şuan az alım olduğundan dolayı işsizler zamanında 3000 -2000 alım olan bölüm neden ileriye yönelik düşünülmedi şuan 3 te bir bile alım yok lütfen bu konu ile ayrıca ilgilenin
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@