Öğrencilerinizi başarılı yapacak 8 yol

Foto Haber 06.09.2017, 22:40
Öğrencilerinizi başarılı yapacak 8 yol
9/9

Empati

Empati, başkalarının ihtiyaçlarına ve acılarına tepki verme, onları fark etme ve hissetme becerisidir. Değer verme, şefkat gösterme ve iyilik yapma niyetini kolaylaştırır. Genç vatandaşların sürdürülebilir bir hayat yaratmalarına destek olur.

Çocuklarla anlamlı ilişkiler kurarak, dersleri nasıl olursa olsun, görüldüklerini, hissedildiklerini ve anlaşıldıklarını bilmelerini sağlayarak, onların da kendilerinin dışındaki insanlara değer verme becerilerini etkileriz. Onları farklı dünya görüşleriyle karşı karşıya getirir, toplumsal projelere dahil eder ve gönüllü olarak topluma hizmet etmeyi sınıflara sokarsak, çok daha fazla empati ve şefkat geliştirmelerini sağlarız.

8 basamaklı bu pusula, eğitimi ve çocuk gelişimini bütünleşmiş bir süreç olarak görüyor. Bu süreç aileler, öğretmenler ve okul dışı programların işbirlikçi çabalarıyla besleniyor. Bu 8 becerinin gelişimine katkıda bulunduğumuzda sonuçları inanılmaz dönüştürücü olur. Çocuklar sadece yaşam boyu öğrenen olmakla kalmaz, Maria Montessori’nin öngördüğü gibi kendi hayatlarını yönlendirme konusunda kendine yeten yetişkinler olurlar. Kaynak: http://www.edutopia.org/blog/8-pathways-every-students-success-marilyn-price-mitchell?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=blog-8-pathways-students-success-link

Gelişmelerden Haberdar Olun

@