O sektör için kesenin ağzı açıldı! 8,2 milyon liralık destekleme ödemesi bu hafta yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, balıkçılara 8,2 milyon liralık destekleme ödemesinin bu hafta yapılacağını açıkladı. Pakdemirli, "Balıklar yenilebilir mi?" sorusunu da yanıtladı.

Finans 03.11.2021 - 16:36 03.11.2021 - 16:36 Ali Parim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den balıkçılıkla geçimini sağlayan binlerce vatandaşa müjdeli haber geldi. TBMM Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonunda konuşan Bakan Pakdemirli, çalışmaların tamamlandığını ve ödeme başvurusu yapan 3 bin 447 balıkçıya toplam 8,2 milyon liralık destekleme ödemesinin bu hafta yapılacağını söyledi.

"Marmara'da 3 bin 447 balıkçımız ödeme için başvurdu" diyen Pakdemirli, "Başvuran bölge balıkçılarımıza yaklaşık 8,2 milyon lira destekleme ödemesini bu hafta yapacağız." ifadelerine yer verdi. 

"BALIKLAR YENİLEBİLİR Mİ?" SORUSUNA YANIT

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, komisyonda "Balık yenilenebilir mi?" sorusunu da yanıtladı. 7 il, 23 bölgede il müdürlüklerince balık numuneleri alınarak Bakanlığın akredite olmuş laboratuvarlarında analiz edildiğini belirten Bakan Pakdemirli, "Analiz sonuçları, Türk Gıda Kodeksi Mikrobiyolojik Kriterler Yönetmeliği ve Türk Gıda Kodeksi Bulaşanlar Yönetmeliği mevzuatımıza uygun bulunmuştur." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@