Nureddin Nebati kimdir, nereli? Bakan Elvan'ın istifa gerekçesi gösterilen isim Berat Albayrak'a mı yakın?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifa ettiği haberleri kulislere bomba gibi düşerken, Elvan'ın istifa gerekçelerinden birisi gösterilen Nureddin Nebati'nin kim ve nereli olduğu, eski bakan Berat Albayrak'la yakınlığı da merak edilmeye başlandı. Peki Nurettin Nebati kimdir? İşte Bakan Yardımcısı Nebati'ye dair bilinenler...

Gündem 05.11.2021 - 11:08 05.11.2021 - 11:08 Ali Parim

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğuna dair kulis haberi siyasetin gündemine bomba düştü. Bakan Elvan'ın dövizin hızla yükselişi, TL'nin değer kaybı, Hazine'ye dışarıdan kaynak aktarılması gibi konuların yanı sıra Berat Albayrak döneminde göreve getirilen Nurettin Nebati ile anlaşamadığı da iddia edildi. 

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun kulis haberinde; Elvan’ın para politikaları konusunda Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile anlaşamadığı ve Nebati’nin Albayrak döneminden kalan ve görevden alınmayan “tek bakan yardımcısı” olduğuna dikkat çekildi. Peki Nurettin Nebati kimdir ve nereli? İşte Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati'ye dair bilinenler...

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR, NERELİ?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine'dir.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı. İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliği devam etmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

NUREDDİN NEBATİ BERAT ALBAYRAK GÖRÜŞMESİ

BERAT ALBAYRAK'LA GÖRÜŞMESİ GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin geçtiğimiz ağustos ayında eski bakan Berat Albayrak ile İstanbul Süleymaniye'deki görüşmesinden basına yansıyan bir fotoğraf çok tartışılmıştı. Albayrak döneminde atanan ve hâlâ etkili olan Nureddin Nebati’nin, mevcut Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan tarafından istenmediği halde görevden alınamadığı iddiaları kulislere yansımıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@