Numan Kurtulmuş'tan EYT ve asgari ücret açıklaması geldi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücret ve EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaya göre asgari ücret için yüksek bir artış olacağını söyleyen Kurtulmuş, EYT'lileri ise üzdü.

Gündem 18.11.2021 - 15:05 18.11.2021 - 15:05 Mustafa Çokyaşar

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV'de canlı yayın konuğuydu. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Kurtulmuş, asgari ücret ve EYT ile ilgili merak edilen soruları da yanıtladı.

Funda Görey'in asgari ücret sorunusuna Kurtulmuş, "Başta asgari ücret olmak üzere dar gelirli vatandaşların beklentilerini karşılayacak düzenleme yapılacak. Hakkaniyet enflasyon oranı üstünde bir artış olması. Asgari ücreti yaşanabilir bir seviyeye çıkarmak en önemli vazifedir" dedi.

Enflasyon oranı ekim ayı için yüzde 19,89 olarak açıklanmıştı. Bu durumda ortalama yüzde 25'lik bir zam yapılırsa 2022 yılı için asgari ücret net tutarı 3 bin 532 lira olacak.

EYT düzenlemesiyle ilgili ise Kurtulmuş, "Bütçe kısıtlarımız içerisinde önceliğimiz 3600 ek gösterge düzenlemesi" diyerek EYT ile ilgili hehangi bir çalışmanın olmadığını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@