Nilsun Öğretmen'den ilk veli toplantısı için madde madde müthiş öneriler...

Öğretmenler için veli toplantıları oldukça önemlidir. Peki bu toplantıların ilki için deneyimli öğretmenler ne öneriyor olabilir? İşte madde madde öneriler şöyle :

Nilsun Özbilen 06.09.2017, 20:05 09.09.2017, 12:09
Nilsun Öğretmen'den ilk veli toplantısı için madde madde müthiş öneriler...

Öğretmen Nilsun Yaylacı Özbilen İLK VELİ TOPLANTISI İÇİN NOTLARIM başlığıyla sosyal medya hesabında öğretmenler için şu önerileri paylaştı:

Velilerimizle yapacağımız ilk veli toplantısı çok önemli dir.Velilerimizle aşağıdaki bilgileri paylaşmak, hem velilerimizi rahatlatacak hem de sağlıklı bir iletişim için ilk adımları atacaktır: 

• Eğitim öğretim işinde uzman bizleriz.

• Bu konuda yeterli bilgi, beceri ,donanım ve tecrübeye sahibiz.

• Çocuklarınız için en iyisini ve doğrusunu isteriz ; bunun için yüreğimizi, emeğimizi sonuna kadar kullanırız.

• Bizler de birer anne, baba, kardeş olarak, kendi çocuklarımız için arzuladığımız öğretmen profilinin gerektirdiği davranışları, sizlerin çocukları için seve seve sergileriz.

• Her öğretmenin kişilik yapısı, uygulamaları , bakış açısı , öğrenci profili farklı olabilir. Bu nedenle öğretmeninizi kulaktan dolma bilgilerle başka öğretmenlerle karşılaştırmak doğru değildir, öğretmeninizle olan ilişkinizi bozar. Dışarıdan bir kişinin, sizin anneliğinizi - babalığınızı , taktir ettiği bir başka anneyle - babayla kıyaslayıp, bununla sizi rahatsız etmesini düşünerek, empati kurabilirsiniz.

• Karşılıklı sevgi, saygı, güven ve özveri sınırları içinde yürütülen bir ilişki de en fazla kazançlı olan sizlerin çocukları olacaktır.

Öğretmenin uyarılarını ya da tavsiyelerini dikkatle dinlemek ve zamanında ciddiye almak, çocuğunuz için büyük kayıpların oluşmasını engelleyecektir.

• Şu an karşımda birbirinden farklı ......... tane kişilik bulunmakta. Bir sınıf öğretmeni olarak hepinizi saygıyla dinlerim ve her zaman iletişime açığım. Ama taktir dersiniz ki bu kadar farklı kişiliğin , farklı isteklerini yerine getirmem mümkün olmayacaktır.Bu nedenle sınıfımızın lideri olarak alacağım kararlarda yanımda olmanız , gerektiği durumlarda görüş alış verişinde bulunarak yeni düzenlemelere gitmemiz çok daha sağlıklı olcaktır.

• Bugünden itibaren sizlerle kocaman bir aileyiz ve birlikte bir yolculuğa çıkıyoruz. Her ailede olduğu gibi bizlerde de fikir ayrılıkları , anlaşmazlıklar olabilir ve bu gayet normaldir.Önemli olan birbirimizi saygı çerçevesinde dinlemeye, anlamaya çalışmaktır.Ufak problemleri büyütmemeli, kendi aramızda çözmeli , zaten yoğun ve yorucu hayatlarımızı daha zor hale getirmemeli, sınıf enerjimizi düşürmemeliyiz.

• İhtiyaç duyduğunuz her konuda , her zaman yanınızda olabilmek için elimden geleni yapacağım. Sizlerin de çocuğunuzun başarılı, sağlıklı ve mutlu bir ilkokul süreci için elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inancım sonsuz. Çocuklarınızla ilgili her konuda rahatlıkla benimle iletişim kurabilmeniz için hepinize telefon numaralarımı vereceğim. Ancak benim de okul hayatım dışında bir ailem , sorumluluklarım ve sosyal yaşantım olduğunu unutmayarak uygun saatlerde aramanızı ve paylaşmak istediğiniz konuyu en net şekilde iletmenizi sizlerden bekliyor ve rica ediyorum.

• Sınıf kurallarımız içinde sizi ilgilendiren derse zamanında gelme, öğrenciyi sınıfa kadar çıkarmama, dersi çok acil durumlar dışında bölmeme , öğrencinin okula gelmemesi durumunda öğretmeni haberdar edip, bilgi verme gibi konularda hassasiyet göstermeniz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz için çok büyük önem taşımaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@