Deniz Baykal'dan iktidara devlet adamlığı ve tarih dersi

Sayın DENİZ BAYKAL tarihe geçecek çok güzel bir konuşma yaptı. sizlerle paylaşmak istedim. 

Mustafa Yenice 05.03.2017, 12:42
Deniz Baykal'dan iktidara devlet adamlığı ve tarih dersi

Ulusal Dayanışma Platformunun ( Ankara TBB Otel ) düzenlediği panele dinleyci olarak katıldım. Sayın DENİZ BAYKAL tarihe geçecek çok güzel bir konuşma yaptı. sizlerle paylaşmak istedim. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin arkasında çok önemli kararlar alınmıştır. Çok dikkatle izlenmesi gereken tarihsel bir süreçtir. Milli Mücadele, Anadolu'nun işgalden kurtulması sadece askeri bir olay olarak anlaşılırsa gerçek çok ciddi zaafa uğratılmış olur. OSMANLI Döneminde kaybedilen toprakların büyük bir kısmı geri alındı. Anadolu'daki olay bu değildir. Anadolu'da askeri harekattan önce bir şey vardı. Herşeyin başının neresi olduğunu anlamamız lazım.

Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkış cümlesi Milletin istiklalini yine azmi ve kararlılığı kurtaracaktır' Saltanata şirk koşmaktır. Meydan okumaktır. Saltanatla olmaz demektir. Yeni bir yol açmak O da yol da MİLLET DEMEKTİR. Siyasi teoriyle yola çıkıyor. Egemenlik hayatta yazılıyor. T.C Devleti siyasetle kurulmuştur. Savaşla değil... KAFAYLA KURULMUŞTUR. T.C Devleti SİYASİ BİR PROJEDİR.. Cumhuriyetimizin en temel özelliği MİLLETİN EGEMENLİĞİDİR. Milletin taşeronu olmaz. Temsilcisi olur. Milletin tümü oraya yansır. Yönetmek başka bir şey. Temsil etmek başka bir şey. Hükümet güvenoyu alacak ve devleti yönetecektir. MİLLET belli bir süre vekaletini sadece TBMM'ye verir. Yetki meclistedir. Meclis bütçeyi yapar denetleme görevi yapar yasa yapar halkının adına yapar. En yüce ve en büyük makamdır.

Sen bu yetkileri alacaksın tek adama vereceksin. bunun adı demokrasi olmaz. olsa olsa diktatörlük olur.

Önümüzde bir referandum var. Bu milletin vereceği çok büyük bir sınavdır. EVET diyenler %50+1 ile meclisin tüm yetkileri bir insana devredilecektir. %49 ise HAYIR diyecek peki bu %49 u sen terörist diyeceksin ülkede demek ki 30 milyon terörist var demektir.

Bunun adı milleti ortadan bölmek demektir. Anayasalar halkın büyük çoğunluğu ile kabul edilmeli ve üzerinde uzlaşılmalıdır. Böyle zoraki tehditle anayasa yapılır mı? Devlet demek partiler üstü demektir. Egemenliği bir partiye veriyorsun PARTİ egemen olursa hegemonya olur. devleti içselleştiriyorsun. Çıkacak bir EVET BİZİ ÇOK GERİLERE GÖTÜRÜR ÇIKACAK BİR HAYIR İSE ULUS'TAKİ İLK MECLİSİN AÇILIŞI KADAR KENDİMİZİ MUTLU HİSSEDECEĞİZ..

BU HALK BU YANLIŞI YAPMAZ....

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@