MÜSİAD Başkanından hükümetin ekonomi politikasına destek geldi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, son günlerde ekonomide yaşananlarla ilgili konuştu. Asmalı, hükümetin ekonomi politikasını desteklediklerini söyledi.

Finans 25.11.2021 - 04:20 25.11.2021 - 08:30 Mustafa Çokyaşar

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, katıldığı canlı yayın programında ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye potansiyeli çok güçlü bir ülke olduğunu ve Türkiye ekonomisinin kur ve faiz gibi iki parametreye hapsedilmeyi gerektiğini söyleyen Asmalı, "Son dönemde özellikle ihracat tarafına baktığımız zaman yapılan pozitif hamlelerle krizlerin fırsata dönüştürüldüğünü görüyoruz. Dolayısıyla kurdaki bu dalgalanma ekonomik verilerle çok örtüşmüyor" ifadeleriyle hükümetin ekonomi politikasını destekleyen açıklamalar yaptı.

Asmalı, Türkiye'nin 2020 yılında 152,5 milyar dolarlık gayrısafi yurtiçi hasılaya ulaştığını, bu rakamın 2021 yılında yüzde 21,7 artırarak 188.5 milyar dolar seviyesine çıktığını söyledi. Konuyu yine gayrisarfi yurtiçi hasılaya dayandırdararak ekonomide dolar bazında büyüme olduğunu iddia etti.

Asmalı daha sonra sözlerine şöyle devam etti;  "Dolayısıyla üretim çarklarımızın döndüğü, kapasite kullanım oranlarının çok ciddi bir şekilde arttığı böyle bir ortamda kurların bu hareketini ekonomik verilerle izah etmemiz gerçekten zor." 

MÜSİAD  NEDİR?

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 5 Mayıs 1990'da bir grup Türk iş adamı tarafından kurulmuştur.

Derneğin amacı, web sitesinde Türkiye'yi mahalli ve evrensel değerleri koruyan, bölgesinde etkin, dünyada saygın, müreffeh bir ülke haline getirmek; Türkiye'nin ve dünyanın sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik alanlarda kalkınmasını sağlamak şeklinde tanımlanmaktadır. 2021 yılı itibariyle toplam sayısı on binleri aşan üyesi bulunmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@