Müjdeyi Bakan Kurum verdi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 692 personel alınacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlığa 50 su bilimleri mühendisi, 642 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 692 personel alımı yapılacağını açıkladı. Peki alım süreci ne zaman tamamlanacak?

Kamu Haberleri 12.11.2021 - 09:43 12.11.2021 - 09:43 Ali Parim

Kamuda çalışmak isteyen gençler için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan müjdeli bir açıklama geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığının bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Kurum, burada Bakanlığa önümüzdeki süreçte toplam 692 personel alımı yapılacağını bildirdi.

Bu yıl mart ayında gençlere yönelik çok önemli bir adım attıklarını belirten Kurum, "Bakanlık ve belediyleerimizde istihdam edilecek personelin yüzde 20'sine yeni mezun olması şartı getirdik. Bu süreÇte, bin 665 tane mimar, mühendis, şehir plancısı, iç mimar ve tekniker kardeşimizin istihdamını sağladık. Anadolu'nun dört bir yanında milletine, devletine hizmet etmeye başladılar." dedi. Bakan Kurum, bundan sonra da aynı anlayışla her projede gençlerle birlikte yürüyeceklerini ifade etti.

692 PERSONEL ALINACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bakanlığa önümüzdeki süreçte 50 su bilimleri mühendisi ve 642 sözleşmeli personel alınaağını da dile getirdi. Kurum, alım sürecinin önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@