Muharrem Öğretmen kimdir? Muharrem Poyrazoğlu neden öldü?

Yakalandığı hastalık nedeniyle öğrencilerinden 8 aydan fazla uzak kalan Muharrem Poyrazoğlu'nun vefat haberi geldi. Sosyal medyada Muharrem Öğretmen tanınan öğretmenin karşılanması gündem olmuştu.

Gündem 22.11.2021 - 19:50 22.11.2021 - 19:50 Mustafa Çokyaşar

Tekirdağ'a bağlı Çorlu ilçesinde yer alan bir okulda coğrafya öğretmenliği görevini sürdürürken kansere yakalanan Muharrem Poyrazoğlu'ndan bugün üzücü bir haber geldi.

Uzun süre komoterapi tedavisi göreceği için görevine ara vererek öğrenci ve öğretmen arkadaşlarından 8 ay uzak kalan Muharrem Poyrazoğlu 52 yaşında vefat etti. Geçtiğimiz günlerde görev yaptığı okula ziyarete gelen öğretmen, öğrenci ve öğretmen arkadaşlarının coşkulu karşılamasıyla sosyal medyada gündem olmuş ve Muharrem Öğretmen olarak tüm Türkiye'de tanınmıştı. 

Memleketi Malatya'ya defnedilmek üzere götürülen Poyrazoğlu için Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de taziye mesajı yayınladı. Müdürlük tarafından "Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi coğrafya öğretmenimiz Muharrem Poyrazoğlu vefat etmiştir. Öğretmenimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz" ifadeleriyle Muhrrem Öğretmen'in  sevdiklerine ve ailesine başsağlığı dilendi.

2019 yılında kansere yakalanan Muharrem Öğretmen, 8 ay yoğun bir kemoterapi tedavisi gördü. Uzun süren bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşup öğrencileri ve çalışma arkadaşlarıyla buluşan öğretmen, balonlar, konfetiler, alkışlar ve sevgi gösterileri ile karşılanmış ve sosyal medyada gündem olmuştu. Hastalığı yeniden nükseden Muharrem Öğretmen, bu sabah hayatını kaybetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@