Muharrem İnce'den 6'lı masa ve adaylık açıklaması geldi!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bugün yaptığı açıklama ile birlikte 6'lı masanın adayı olayım ama şartlarım var açıklamasında bulundu. Muharrem İnce'den 6'lı masa ve adaylık açıklaması geldi!

Muharrem İnce'den 6'lı masa ve adaylık açıklaması geldi!

Muharrem İnce'den 6'lı masa ve adaylık açıklaması geldi! Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bugün yaptığı açıklama ile birlikte 6'lı masanın adayı olayım ama şartlarım var açıklamasında bulundu. Muharrem İnce uzun süredir sürdürdüğü sessizliği bozdu. Yaptığı açıklama ile birlikte 6'lı masanın aday bulamaması durumunda aday olabileceğini ileten Muharrem İnce geçen sefer acemiliğine geldiğini bu sefer ise şartları olduğunu açıkladı. İşte Muharrem İnce'nin o açıklamaları..

Bugün Mersin'in Erdemli ilçesinde olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Konya'da mola vererek cuma namazına gitti. Cuma namazı sonrasında ise basın açıklaması yapan Muharrem İnce, Cumhur İttifakı'nın adayının belli olduğunu fakat Millet İttifakı'nın halen karar veremediğini açıklarken, birtakım eleştirilerde bulundu. İşte Muharrem İnce'nin konuşmalarından satır başları..

Muharrem İnce'den 6'lı masa ve adaylık açıklaması geldi!''Cumhur İttifakı'nın adayı belli, Erdoğan. Millet İttifakı'nın adayı belli değil. Bakın şimdi ben, Millet İttifakı'na 6'lı masaya sesleniyorum; 2018'de Sayın Kılıçdaroğlu aday olması gerekirken olmadı. Sayın Akşener aday oldu. Yüzde 7,5 oy aldı. Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu, Erdoğan'ı destekledi. Sayın Uysal da Sayın Akşener'i destekledi. Sayın Karamollaoğlu zaten kendisi adaydı. Bunların içinde en çok oyu alan benim. Hepsi partisinden daha az oy aldı. Ben partimden 8 puan fazla oy aldım. Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin 6'lı masanın adayı olayım ben. Sıkıntı yok. Ama şartlarım var. Bak şartlarımı söyleyeyim; geçen sefer acemiliğime geldi.''

''Bu sefer şartlarım var. Bir, partilerinize hazineden gelecek olan parayı kampanyada harcayacaksınız. Kasada tutup kurultay kazanmak için harcamayacaksınız. İkincisi benim afişlerimi asacaksınız sokaklara. Kendi afişlerinizi asmayacaksınız parti başkanı olarak. Parti başkanının afişi asılmaz. Cumhurbaşkanı adayının afiş asılır. Üçüncüsü 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakıp sonra seçim gecesi 'neredeydin?' diye trollerine saldırtmayacaksın. Namuslu olacaksınız. 12 bin sandığı boş bırakmayacaksınız. iftira atmayacaksınız, sisteminiz çökmesine rağmen, 12 bin sandığı boş tutmanıza rağmen sanki sandıkları cumhurbaşkanı adayı koruyacakmış gibi kimseye iftira atmayacaksınız.

Bir tane daha söylüyorum, sandığa gittiniz mi, cumhurbaşkanı adayınıza oy vereceksiniz. Başka yerlere oy vermeyeceksiniz. Derdiniz Türkiye'ye ise, derdiniz memleket ise, ben buradayım. Derdiniz koltuk ise gene işinize yarar. Ben kazanırsam koltuğunuzda oturursunuz. Ben kaybedersem gene koltuğunuzda oturursunuz. Koltuğunuz da ortada. Bakın bu şartları sağlarsak size garanti ediyorum yüzde 65 ile seçimi alırım. Dolar 4,5 lirayken yüzde 31 aldım. Dolar 18 lira oldu. Bugün herkes ona güveniyor zaten. 2018'de cesareti olmayanları bugün cesaretinin olması, doların 18 lira olmasından kaynaklanıyor. Ama kazın ayağı öyle değil'' diye konuştu.