Mübaşir, Zabıt Katibi, Hizmetli, Şoför Alınacak! En Az Lise Mezunu Olanlar Ağustos İlanı Geldi

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu adaylar arasından Mübaşir, Zabıt Katibi, Hizmetli, Şoför alınacağını ilan etti. Memur alımına lise, önlisans ve lisans mezunu olanlar KPSS ile başvuracaklar.

İlan 04.08.2021 - 11:37 04.08.2021 - 11:38 Mustafa Karagöz

Danıştay Başkanlığı'nın 2021 yılı memur alım ilanı Mübaşir, Zabıt Katibi, Hizmetli, Şoför kadroları için yayımlandı. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan memur alım ilanında en az lise düzeyinden mezun olmuş tüm adaylar için farklı kadrolar ilan edildi. 

DANIŞTAY MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN ETTİ - LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEZUNLARI

Danıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 10 Ağutos tarihinden itibaren yapacaklar. Başvuru işlemleri aşağıda yer alan tabloya göre olacak. Bölüm şartı olmadan sadece lise, önlisans veya lisans diplomasıyla başvuru yapılacak memur alımlarında adayların mülakat çağrılma işlemleri KPSS puan sıralamasıyla olacak. İşte danıştay memur alım ilanına dair tüm bilinmesi gerekenler. 

memur alımı

Mübaşir, Zabıt Katibi, Hizmetli, Şoför ve Diğer Açık Kadrolar

30 kişilik Zabıt Katibi alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

10 kişilik Şoför kadrosu lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

12 Kişilik Hizmetli kadrosu lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

6 kişilik Garson kadrosu lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

2 kişilik Bulaşıkçı lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

1 Kişilik Mübaşir kadrosu lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

5 Kişilik Programcı kadrosu lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

5 Kişilik Bilgisar ve İnşaat Teknisyeni lise mezunları başvuru yapabilecek. 

KPSS PUAN ŞARTI! EN AZ KAÇ PUANLA BAŞVURU YAPILABİLECEK?

Danıştay Başkanlığı memur alım ilanına başvuru yapacak olanların başvurularını KPSS puan sıralaması esasına göre kabul edecek. İlana başvuru yapacakların başvurularının onaylanması için KPSS'den en az 60 ve 70 puan almış olmalarını istiyor. 60 ve 70 KPSS puanı başvuru onayı için gerekli. Ancak kurum belli sayıda adayı mülakat aşamasına çağıracak. Bu kapsamda yüksek KPSS puanına sahip adayların mülakata çağrılma şansları daha yüksek. Ancak ilk başvuru için 70 KPSS yeterli. 

Zabıt Kâtibi, Programcı, Mübaşir, Teknisyen (Bilgisayar ve İnşaat) için en az 70 puan,

Destek Personeli (Hizmetli, Garson, Bulaşıkçı ve Şoför) için en az 60 puan almış olmak.

memur alımı2

657 SAYILI KANUN VE DİĞER ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. 31/12/2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1986 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.) 

Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken bazı özel koşullarda bulunuyor. Haberimizin altında yer alan bağlantı üzerinden başvuru kılavuzuna ve bu özel şartlara ulaşabilirsiniz. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Danıştay Başkanlığı 60 ve 70 KPSS puan şartıyla lise, önlisans ve lisans mezunu memur alım ilanı için başvuru yapacak adaylar için işlemler 10 Ağustos tarihinden itibaren yapılacak. Başvurular 20 Ağustos tarihine kadar tamamlanacak.  Başvurular elektronik ortamda tamamlanacak. Detaylar için başvuru kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@