MSB Kara, Hava, Deniz Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı 2021 yılı sözleşmeli er alım ilanı yayımlandı. Kara, hava ve deniz kuvvetleri bünyesinde yapılacak sözleşmeli er alımları haberimizde.  

İlan 03.09.2021 - 13:06 03.09.2021 - 13:06 Mustafa Karagöz

2021 yılı MSB sözleşmeli er alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığu bünyesinde yapılacak sözleşmeli er alımlarında yer alan şartlar ve başvuru tarihleri sizlerle. 

MSB 2021 YILI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 2021/3 sözleşmeli er alımı için erkek adaylar başvuru yapabilecek. En az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği duyuruda yer alan başvuru şartları arasında yaş şartı, öğrenim şartı, TSK yapısına uygun olma özellikleri yer alıyor. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2021 yılı 3. dönem sözleşmeli er alımları için ilan edilen o şartlar;

Genel şartlar; Adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Sözleşmeli Er alımları için erkek adaylar başvuru  yapabilecek. Başvuru kılavuzunda sözleşmeli er alımları için en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabilecekleri ilan edildi. Bunun dışında adayların TSK'da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmaları gerek. İlana medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan adaylar başvuru yapabilecek. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olanlar sözleşmeli er başvurusunda bulunamazlar. 

Yaş Şartı

Sözleşmeli er alım ilanında adaylardan talep edilen yaş şartı, askerlik yapmış olmaları durumunda farklı yapmamış olmaları durumunda farklı uygulanıyor. 

* Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 tarihinden sonra doğanlar)

* Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1996 tarihi ile 31 Aralık 2001 tarihleri arasında doğanlar).

BAŞVURU TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ

MSB bünyesindensözleşmeli er olmak isteyenler talep edilen şartları sağlamaları durumunda başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Başvuru işlemleri sisteme E-Devlet şifresi ile giriş yapılarak tamamlanacak. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@