MSB: Basına Sarıklı Amiral Olarak Yansıyan Personel Görevden Alındı

Milli Savunma Bakanlığı bir dönem basında sarıklı amiral olarak yansıyan askeri personelin görevden alındığını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Analiz ve Değerlendirme Subayı Binbaşı Pınar Kara gün içerisinde bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında güvenlik, FETÖ ile mücadele, Libya Suriye konuları, Yunanistan ile ilişkiler, ABD ve Rusya ile devam eden görüşmeler hakkında bilgi verildi. Binbaşı Pınar Kara ayrıca basında yer alan ve merak edilen konular hakkında da sorulara yanıt verdi. 

SARIKLI AMİRAL GÖREVDEN ALINDI

Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Basın Bilgilendirme Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Analiz ve Değerlendirme Subayı Binbaşı Pınar Kara öncelikle terörle mücadele konusuna değindi. Yürütülen operasyonlar hakkında bilgi veren Binbaşı Kara yurt içi ve sınır ötesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve FETÖ, DEAŞ gibi terör örgütlerine iki ayda 40 operasyon düzenlendiğini söyledi. 2021 yılı başından itibaren devam eden terör operasyonlarında ise toplam 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi. 

Binbaşı Pınar Kara konuşmasının devamında ise sınır güvenliği ve göçmen konuları hakkında bilgi verdi. Daha sonra Afganistan'da Kabil Havalimanı güvenliği konusuna, Azerbaycan Libya ilişkilerine, Yunanistan'ın tutumuna dair açıklamalarda bulundu. Genel başlıkların yanında ayrıca sorulan sorulara da yanıt veren Kara, sarıklı amiral olarak bilinen personel hakkında konuştu. 

Sarıklı Amiral Açıklaması

Binbaşı Pınar Kara bir basın mensubu tarafından kendisine sorulan soru üzerine basında sarıklı amiral olarak bilinen personel hakkında alınan kararı açıkladı. Binbaşı Kara kendisine sorulan soruya "Söz konusu personel soruşturma başlatıldıktan sonra görevinden alınmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu esasları doğrultusunda Yüksek Disiplin Kurulu işlemleri devam etmektedir." açıklamasında bulundu. 

HABERİ PAYLAŞ: