Milyonları ilgilendiriyor: Toplu taşıma ücretlerine büyük zam!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren haber geldi. Toplu taşıma ücretlerine gelecek olan zammın açıklaması milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor.

Milyonları ilgilendiriyor: Toplu taşıma ücretlerine büyük zam!

Gelen bilgiler kapsamında toplu taşıma ücretlerine büyük oranda zam geleceği duyuruldu. Toplu taşıma kullanan vatandaşları ilgilendiren bu haber kapsamında vatandaşların aktif bir şekilde kullandığı toplu taşıma araçlarına zam geldiği bildirildi.

Gelen yeni haberin erdından toplu taşıma biniş ücretlerinin ne kadar olduğu da merak konusu oldu.

Edirne ve Kayseri illerinde uygulanan yeni zamların ardından fiyatların kaç TL olduğu ise merak konusu oldu. Vatandaşların toplu taşıma araçlarına biniş ücretlerinin artması haberi Edirne ve Kayseri için geçerli kılındı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafndan belirlenen rakamların yüksek olması dikkat çekti. UKOME tarafından yapılan açıklamada şehir içi ve ilçeler için toplu taşıma cretlerinde artışa gidildiği bildirildi.

UKOME tarafından yapılan açıklamada yer alan ifadeler ve fiyat bilgileri şu şekilde;

“Tam bilet: 6,50 TL, indirimli bilet: 3,25 TL, Abonman tam (Aylık 140 biniş): 330 TL, Abonman indirimli (Aylık 140 biniş): 155 TL, Erken Ulaşım ve Aktarmalı Hatların Tam Tarifesi: 5,45 TL, Erken Ulaşım ve Aktarmalı Hatların İndirimli Öğrenci Tarifesi: 2,90 TL”

Yapılan bu açıklama kapsamında yenilenmiş olan ulaşım ücretleri 8 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Ancak Kayseri'nin yanı sıra bir zam da Edirne'den geldi. Alınan kararlar ile Edirne'de şehir içi toplu taşıma ücretlerinin artırılması kararlaştırıldı.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) ücretlerine gelen zamlar ile birlikte yeni fiyatlar da şekillendi. Gelen zamlar sonrasında kent kart ile binişlerde normal biniş 5.50 TL'den 6 lira 88 kuruşa, öğrenci binişi 3.80 TL'den 4 lira 75 kuruşa ve 7 TL olan nakit biniş ise 8 lira 75 kuruşa yükseltildi.