Milyonlarca Memuru Heyecanlandıran Gelişme! Bakan Bilgin'den 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Milyonlarca memurun ortak beklentisi olan ve çok uzun süredir gündemde olan 3600 ek göstergeye ilişkin resmi açıklama geldi. Çalışma Bakanı Bilgin sorunun çözülmesini istiyoruz dedi.

Kamu Haberleri 12.08.2021 - 13:05 12.08.2021 - 13:32 Mustafa Karagöz

2021 toplu sözleşme görüşmeleri kapsamına Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarda bulundu. Memurlar için düşünülen zam oranlarına dair bilgi veren Bakan Bilgin daha sonra talep edilen diğer başlıklara değindi. 

ÇALIŞMA BAKANI BİLGİN'DEN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin gün içinde yaptığı konuşmasında hem memur zam oranlarına dair hemde sendikaların mali ve sosyal taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Vedat Bilgin konuşmasına önceikle Türkiye ekonomik durumuna ilişkin açıklamalarda bulunarak başladı. Bakan Bilgin bu konuda enflasyon oranlarına değinirken enflasyonun en önemli sorun oluğunu uyurdu.

Türkiye'de ki enflasyonun parasal bir sorun olmadığını ifade eden Bakan Bilgin maliyet sorunu olduğunu söyledi. Mali sorunlara dair açıklamalarının devamında ise Bakan Bilgin dolar kurunda yaşanan dalgalanmalara vurgu yaptı. Oluşan ekonomik düzende memurlara sunulacak teklif hakkında konuşan Vedat Bilgin Türkiye Kamu-Sen ve Memur-Sen'in tekliflerini değerlendirdiğimizde birkaç hususta düğüm oluştuğunu söyledi. 

Sendikalar ile düğümlenen konulardan birisinin 3600 ek gösterge başlığı oluğunu ifade eden Çalışma Bakanı Vedat Bilgin sorunun çözülmesini istediklerini söyledi. "Biz 3600 meselesinin bu sözleşme süresi içinde çözülmesini benimsiyoruz. Bu teklifle ilgili Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar var. Devlet bu sorunu çözme konusunda gerekli çalışmaları yapacak, yapması gerekir." 

Bakan Bilgin konuşmasının devamına ayrıca sözleşmeli kamu personellerinin kadroya alınmalarına dair konuştu. Personellerin kadroya alınmalarına dair Çalışma Bakanlığı olarak düşüncelerini açıklayan Bakan Bilgin "Haklarının yeniden düzenlenmesi, kamu personelinin haklarına sahip olmaları konusunda teklif vardı, bu teklife de benzer yaklaşımda olduğumuza dikkat çekerim." dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@