Milyonlarca EYT'liyi üzecek son dakika haberi! Geniş kapsamlı bir düzenlemeyi unutun!

Milyonlarca EYT'liyi üzecek bir son dakika bilgisi paylaşıldı. Hükümetin EYT'lilerle ilgili kapsamlı bir düzenleme yapmayacağı, bunun yerine dar gelirli vatandaşlar için adımlar atacağı konuşuluyor.

Kamu Haberleri 26.11.2021 - 11:15 26.11.2021 - 11:15 Ali Parim

Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) durumu, son günlerde yeniden yılan hikayesine döndü. Uzun süredir hükümete seslerini duyurmaya çalışan EYT'liere ilgili son dönemde iktidara yakın medyada sevindirici haberler yer almış ve bir takım formüller üzerinde çalışıldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak resmi makamlar, EYT'lilerin öncelikli gündemde olmadığına dair arka arkaya açıklamalar yapmışlardı. 

Son olarak Memurlar Net adlı sitede, EYT'lilere ilişkin bir haber yer aldı. Kulis bilgisine dayandırılan haberde; ekonomiye ağır bir yük getireceği için geniş kapsamlı bir EYT düzenlemesine gidilmeyeceği vurgulandı. Bir düzenleme yapılsa dahi bu düzenlemenin kapsamının çok sınırlı olacağı aktarıldı. Son olarak hükümetin EYT düzenlemesinin yerine dar gelirli vatandaşların cebini rahatlar adımlar üzerinde çalıştığına işaret edildi. 

Prim gün sayılarını doldurmuş olmalarına rağmen yaş nedeniyle emekli olamayanların sayısının 5.5 milyon ila 6.5 milyon arasına olduğu değerlendiriliyor. EYT'liler, işe girdiklerinde yaş şartı olmadığını, bu kuralın sonradan koyulduğunu dile getirerek, oyun esnasında kuralın değiştirilemeyeceğini savunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@