Milyonlarca EYT'linin Beklediği Açıklama Ali Babacan'dan Geldi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yıllardır müjdeli haberi bekliyor. Deva Partisi Lideri Ali Babacan da EYT konusunda açıklamalarda bulundu, EYT'lileri heyecanlandırdı.

Milyonlarca EYT'linin Beklediği Açıklama Ali Babacan'dan Geldi

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir programda emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu. EYT'nin bakanlığın gündeminde olduğuna ilişkin konuşan Bilgin: "EYT sorununu takip ediyoruz." demişti.

EYT sorununu yakından takip ediyoruz diyen Bilgin: "Önümüzdeki çalışma programları içinde bunlar var. Aşama aşama sorunları çözüyoruz." dedi. Çözüme kavuşturulmaya beklenen diğer tüm konular gibi EYT konusunda da çalışmalar devam ediyor.

BİR AÇIKLAMA DA ALİ BABACAN'DAN

EYT konusunda bir açıklama da Deva Partisi Lideri Ali Babacan'dan geldi. Başbakan Yardımcısı olduğu dönemlerde EYT hakkında olumsuz düşünceleri olan Babacan, bu seferki açıklamasıyla EYT'lileri heyecanlandırdı.

Deva Partisi tarafından yayımlanan Sosyal Eylem Planında da emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) değinildi. Sosyal Eylem Planında EYT'lilere karşı olumlu bir yaklaşım sergilenerek sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturulacağına yer verildi.

Haber

EMEKLİLERİN DEVASI OLACAĞIZ

Deva Partisinin Sosyal eylem planında 'emeklilerin devası olacağız' denildi ve şu vaatlere yer verildi.

- Emekli aylıklarını satın alma gücünü koruyacak şekilde artıracağız.

- Düşük emekli aylığı alan emeklilerimize daha yüksek tutarda bayram ikramiyesi vereceğiz.
- Ölüm aylığı alanlara verilen bayram ikramiyeler üzerinden yapılan kesintiyi kaldıracağız.

- Emeklilerle ve bankalar arasındaki promosyon şartlarını emekliler lehine düzenleyeceğiz.

- Emekli aylıklarına vergi iadesi yerine getirilmiş ek ödeme oranlarını yeniden gözden geçireceğiz.- Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarını çözüme kavuşturacağız.

- Daha uzun süre çalışanın daha fazla emekli aylığı almasını sağlayacağız‘

’- Yıpranma Payı’’ uygulamasını ‘’tehlikeli işler’’ sınıfında çalışanlar için daha adil bir hale getireceğiz. Risk seviyesi yüksek işlerde çalışanların hizmet sürelerine eklenen prim gün sayısını arttıracağız.