Milli Eğitim Bakanlığı tüm illere yazı gönderdi: Flaş uzaktan eğitim kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) evde eğitim hizmetinde bir değişikliğe giderek, sağlık sorunu nedeniyle okula gidemeyen öğrencilere, uzaktan eğitim yöntemiyle de ders verilebilmesinin önünü açtı.

Eğitim 19.11.2021 - 15:58 19.11.2021 - 16:00 Ali Parim

Milli Eğitim Bakanlığı, sağlık problemi nedeniyle en az on iki hafta okula gidemeyen öğrencilere sağlanan evde eğitim hizmetinde önemli bir değişikliğe gitti. Bu değişiklikle birlikte koronavirüs sürecinde evde yüz yüze ders işlenmek istenmemesi gibi nedenlerle öğrencilerin yaşayacakları mağduriyetin önüne geçildi. 

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Bakan Mahmut Özer imzalı bir yazı gönderilerek, öğrencilere evde eğitim hizmetinin artık uzaktan eğitim yöntemiyle de sağlanabileceği bildirildi. Böylece sağlık sorunu yaşayan öğrencilerin evine gitmeden de öğretmenlerin ders anlatabilmesine imkan tanındı. 

Bilindiği üzere daha önce zorunlu eğitim çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler, en az on iki hafta süreyle örgün eğitim kurumlarından yararlanamayacağı ya da yararlanması durumunda sağlığı açısından risk oluşturacağı yönüde bir rapor aldıklarında, evde eğitim hizmetinden faydalanabiliyorlardı. Öğretmenler, öğrencinin evine giderek eğitimden geri kalmaması adına ders anlatıyorlardı. Ancak pandemi sürecinde öğretmenlerin evde ders anlatması, kimi zaman şikayetlere neden oluyordu. Yeni düzenlemeyle birlikte yüz yüze eğitim almak istemeyen öğrencilere uzaktan eğitim verilmesinin önü açılmış oldu. 

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın o yazısı; 

milli eğitim bakanlığı uzaktan eğitim kararı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@