Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstifasını Verdi! Okullar Eylül Ayında Açılmayacak mı? Yeni Bakan Belli Oldu Mu?

Tüm ülke yangınlarla boğuşurken hükümette depremler üst üste yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasını verdiği ve Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildiği öğrenildi...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstifasını Verdi! Okullar Eylül Ayında Açılmayacak mı? Yeni Bakan Belli Oldu Mu?

Pandemi döneminden bu yana alınan önlemler kapsamında bir kapanıp bir açılan okullarla ilgili milyonlarca öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılında sürecin nasıl işleyeceğini merak ediyor. Daha fazla zaman kaybetmek istemeyen öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenler gerekli önlemlerin alınarak okulların biran önce açılmasını istiyorlar. Vaka sayılarının kontrol altına alındığı ve normalleşme takviminin açıklandığı süreç içerisinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamada bulunmuş ve kesin bir dille okulların tüm önlemler kapsamında Eylül ayında yüz yüze eğitime başlayacağını duyurmuştu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’UN KABUL EDİLEN İSTİFASI ASKIDA!

Tüm ülke yangınlarla boğuşurken ve ülkenin gündemi oldukça karışıkken Ankara’da da suların bir türlü durmadığı belirlendi. Bir süredir hükümette kabine değişikliğinin yaşanacağına dair iddialar bulunuyordu. Ancak bu sefer işlerin karıştığı ve bakanların görevden alınıp yerlerine yeni isimlerin konulmasının artık kesinleştiği iddia edildi.

Özellikle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un görevden gitmesine ise kesin gözüyle bakılıyor. Bugün gelen bilgilere göre bir süredir istifa etmek için vakit kollayan Ziya Selçuk’un bugün istifa ettiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta istifasını sessiz sedasız verdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ise onaylandığı iddia edildi. Ancak henüz Bakanlık konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı.

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI KİM OLACAK?

12

Siyaset kulislerinde istifanın nedeni merak ediliyor. Ziya Selçuk’un ise görev yaptığı süreç içerisinde istediklerini yapamadığı sürekli kısıtlama yaşadığı için görevden ayrılmayı uzun zamandır planladığı konuşulanlar arasında.

Şimdilerde ise bakanlıkta odasını tamamen topladığı ve bu sürecin ilan edilmesini beklediği konuşuluyor. Yangınlar nedeniyle ülke gündeminin karışık olmasından dolayı görevden alınma sürecinin bir süre askıda bekletildiği belirlendi. Henüz yeni Milli Eğitim Bakanı hakkında tahminler yapılmadı.

OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇMEYECEK Mİ?

İstifa haberi milyonlarca kişide yüz yüze eğitim endişesini gündeme getirdi. Artan vaka sayıları ile birlikte Eylül ayında yüz yüze eğitime geçmenin mümkün olmayabileceği konu hakkında yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle istifa sürecinin gerçekleşmiş olabileceği konuşuluyor.