Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni oranı paylaştı: Sınıf öğretmenleri ilk sırada!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk doz aşılamada yüzde 98, ikinci doz aşılamada ise yüzde 89 seviyesine ulaşan sınıf öğretmenlerinin, aşılanma oranı en yüksek öğretmen grubu olduğunu söyledi.

Eğitim 08.10.2021 - 12:33 08.10.2021 - 12:35 Ali Parim

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda devam yüz yüze eğitime ve öğretmenlerin aşılanma oranlarına ilişkin yeni bilgiler paylaştı.

Balıkesir temasları sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Özer, 6 Eylül'den itibaren devam edem eğitim-öğretim sürecinin Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yürütüldüğünü vurguladı.

Sınıflarda vaka artışı yaşanması durumunda uzaktan eğitime geçildiğini hatırlatan Özer, 14 günlük karantina süresinin Bilim Kurulu tarafından 10 güne düşürüldüğünü de ifade etti.

Bakan Özer, yüz yüze eğitime ara verilen sınıflarda herhangi bir semptom göstermeyen öğrencilere, 5 gün sonunda velinin rızası olması durumunda PCR testi yapıp sonucu negatif çıktığı zaman yüz yüze eğitime dönme imkanı getirildiğini de bildirdi.

Ayrıca geçen hafta 71 bin 320 okulun sadece iki tanesinde uzaktan eğitime geçildiğini hatırlatan Özer, bugün ise bütün okullarda yüz yüz eğitimin devam ettiğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin aşılanma oranlarına ilişkin son verileri de paylaştı. Türkiye genelinde ikinci doz aşısını tamamlamış öğretmen oranının yüzde 85'e ulaştığını ifade eden Özer, aşı olmadan hastalığı geçirip bağışıklık kazananların oranının ise yüzde 5 seviyesinde olduğunu vurguladı. 

Bakan Özer, aşılanma oranı en yüksek öğretmen grubunun ise ilkokul öğretmenleri olduğunu aktardı. "Sınıf öğretmenlerimizin birinci doz aşı oranı yüzde 98'e, ikinci doz aşı olma oranı ise yüzde 89'a ulaştı." diyen Özer, okulların yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlılıklarının devam ettini ve sürecin kontrol altında olduğunu da vurguladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@