Migros, Rekabet Kurulu'nun cezasını kendi kaynaklarından karşılayacağını açıkladı

Migros CEO'su Özgür Tort Bloomberg HT'ye verdiği özel söyleşide Rekabet Kurumu'nun cezasını kendi kaynaklarından karşılamaya hazır olduklarını söyledi.

Gündem 09.11.2021 - 22:48 09.11.2021 - 22:48 Mustafa Çokyaşar

Migros CEO'su Özgür Tort, Rekabet Kurumu tarafından verilen cezayı kesinlikle kabul etmediklerini vurguladı. Bu nedenle de konuyu yargıya intikal ettirme kararı aldıklarını, cezayı kendi kaynaklarından karşılayacaklarını söyledi. Tort, konuyla ilgili " Çok üzücü bir tablo olarak görüyoruz bunu. Özünde kesinlikle kabul etmediğimiz bir karar. Kartel kelimesi özünde kâr maksimizasyonu hedefler ya da çok ciddi bir zarar vardır onu minimize etmeyi hedefler.

Ayçiçek yağından bahsediyoruz. Bahsi geçen ürün Migros’un cirosunda binde 3’luk bir mertebedir ve faaliyetinde zarar ettiğimiz bir üründür. Yüzde 14 zararı olan bir üründür. Migros’un fiyatlama politikasıyla en ufaktan bağlantısı olan bir uygulama değil.

Alış fiyatı değişmeden satış fiyatı değişmez gibi çok katı fiyat politikalarımız var. Enflasyonist ortamda değişik fiyat boyutlarda pazarlıkları var. Bu fiyat pazarlıklarının böyle yorumlanıyormuş olması üzücü. İtirazlarımız da yaptık. Gerekçeli kararı görmedik. Yargıya intikal ettirme kararını aldık. Bu kararın yargıda iptal edileceği hakkında bir kanaatimiz var." dedi.

Ancak market CEO'su cezayı ödemeye hazır oldularını ve cezanın kendi kaynaklarından karşılacağını da sözlerine ekledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@