Migros piyasanın çok altında 5 lt ayçiçek yağı satacak

Migros, kendi markası ile ürettiği ayçiçek yağında kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında diğer markaların ayçiçek yağı fiyatlarına kıyasla yüzde 30'luk bir fark bulunuyor

Finans 25.11.2021 - 02:38 25.11.2021 - 02:38 Mustafa Çokyaşar

Ayçiçek yağı fiyatları TL'deki değer kaybıyla birlikte önlenemeyen bir şekilde yükselmeye başladı. Neredeyse her hafta zam alarak dikkatleri üzerine çeken ayçiçek yağının 5 litresi şu sıralar marketlerde 120-140 TL arasında satılıyor.

Ayçiçek yağını bazı marketler kota ile satmaya başladı. Bazı marketlerin çevrimiçi satış kanalları ise ayçiçek yağının satışını tamamen bıraktı. Migros, tüm yaşananlara rağmen yeni bir kampanyayı duyurdu.

Migros marka ayçiçek yağlarında kaçırılmayacak indirim

Migros tarafından yapılan kampanya açıklamasında kampanyanın yalnızca kendi markaları ile üretilen ayçiçek yağlarında olduğu duyuruldu. Kampanya ile Migros'un ayçiçek yağlarında sunduğu fiyatlar ise 25 Kasım 2021 itibariyle şu şekilde:

  • Migros 1 LT ayçiçek yağı: 19,90 TL
  • Migros 2 LT ayçiçek yağı: 38,80 TL
  • Migros 5 LT ayçiçek yağı: 84,90 TL

Fiyatlardan görüleceği üzere Migros, emsallerine göre ayçiçek yağında en düşük fiyatı veren market konumunda. Migros, satışlara kota koyulduğuna dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca istediğiniz ayçiçek yağ miktarını Migros'un internet sitesinden sipariş verebilir ve aynı gün teslim alabilirsiniz.

Migros alışveriş tutarının en az 60 TL olması durumunda internet üzerinden sipariş alıyor ve kapıya kadar teslimat yapıyor. Fakat 5 lt alırsanız bu sorun da ortadan kalkıyor. Bir diğer önerimiz ise vereceğiniz yağ siparişinin yanında diğer ihtiyaçlarınıza ekleyebilir ve sepet tutarınızı 150 TL'ye kadar çıkararak teslimat ücreti vermekten kurtulabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@