Migros 'fahiş fiyat' cezasını ödememek için harekete geçti!

'Fahiş fiyat' cezasına çarptırılan 5 zincir marketten bir tanesi olan Migros, Rekabet Kurumu'nun kararına ilişkin dikkat çeken bir adım attı. Şirket, kendisine kesilen cezayı yargıya taşıyor!

Finans 29.10.2021 - 13:58 29.10.2021 - 14:01 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından Rekabet Kurumu, 'danışıklı olarak fiyatları tüketici aleyhine yükselttikleri' gerekçesiyle BİM, CarrefourSA, Migros, Savola Gıda, Şok ve A100'i toplamda 2.7 milyar TL'lik para cezasına mahkum etmişti. Rekamet Kurumu'nun kararını açıklamasının ardından Migros'tan dikkat çeken bir hamle geldi. Şirket, Rekabet Kurumu'nun söz konusu kararını yargıya taşıyacağını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Migros'tan yapılan açıklamada, söz konusu kararda şirket aleyhine yönelitilen suçlamaların kesinlikle kabul edilmediği belirtilerek, gerekçeli kararın kendilerine bildirilmesinin ardından yasal hakların kullanacağı ve kararın iptali için dava açılacağı ifade edildi. 

Açıklamada yine Migros Ticaret A.Ş.'nin faaliyetlerini dürüstlük ve güvenilirlik ilkelerine bağlı olarak her zaman kanunlara ve yasal düzenlemelere uygun şekilde sürdürdüğü vurgulanarak, 67 yıldır müşterilere en kaliteli ürün ve hizmetleri en uygun fiyatlarla sunma iradesinin kesintisiz devam ettiği belirtildi. 

Rekabet Kurumu, yaptığı inceleme sonucunda BİM AŞ’ye 958 milyon 129 bin TL, CarrefourSA’ya 142 milyon 469 bin TL, Migros AŞ’ye, 517 milyon 672 bin TL, Şok Marketler’e 384 milyon 369 bin TL, Yeni Mağazacılık AŞ’ye de 646 milyon 582 bin TL 'fahiş fiyat' cezası kesmişti. Tedarikçi firma Savola Gıda’ya kesilen ceza miktarının ise toplam 33 milyon 300 bin TL olduğu bildirilmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@