Resmi Gazete'de 20 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi! Görevi Değişenler

Resmi Gazete'de yeni atama kararları yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname ile bazı kurumlarda önemli görevlere yeni isimler atandı. İşte 20 Mayıs tarihli atama kararlarının detayları.

Resmi Gazete'de 20 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi! Görevi Değişenler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni atamalar gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı birimlerinde kadro değişimleri yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni atamalar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İKİ BAKANLIĞI ATAMALAR

20 Mayıs 2021 Tarihli ve 31486 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile yeni atamalar gerçekleştirildi. "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/237, 238, 239, 240)" kararı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde iki noktaya ve Hazine ve Maliye Bakanlığı iki makama yeni atamalar yapıldı. 

Resmi Gazete'de yer alarak uygulamaya giren yeni atama kararları, atama yapılan bakanlık birimleri, bu birimlere ataması yapılan isimler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının yer aldığı karar metinleri.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Atamaları 

* İş Başmüfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İş Müfettişi Mehmet Alper KAN atanmıştır.

* İş Başmüfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İş Müfettişi Abdurrahman ÇALIK atanmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakanlığı Atamaları

* Vergi Denetim Kurulu Başkanı Suat SARIGÜL görevden alınmış YERİNE Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına, Kamu İhale Kurulu Üyesi Necmi KESKİNSOY atanmıştır.

* Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Cebrail TAŞKIN atanmıştır.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü makamlarıyla Çalışma Bakanlığı İş Başmüfettişliği makamlarına yapılan atamalar 20 mayıs tarihi itibariyle yürürlüğe girdiler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@