DSİ İşçi Alımlarında Mülakattan Vazgeçti! Alımlar Kura Çekilişiyle Yapılacak

Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesine yapılacak personel alımlarında bazı değişiklikler yapıldı. Kurum ilan ettiği kadrolarda yapacağı personel alımlarını mülakatsız, kura ile istihdam edeceğini bildirdi

DSİ İşçi Alımlarında Mülakattan Vazgeçti! Alımlar Kura Çekilişiyle Yapılacak

Devlet Su İşleri personel alımlarına dair yayımlanan yönetmelik kapsamında temizlik personeli, bakım onarım hizmetleri personeli ve güvenlik hizmetleri birimlerine yapılacak personel alımlarına dair yeni esaslar ilan edildi. 

DSİ BAZI KADROLARA YAPACAĞI İŞÇİ ALIMLARINDA MÜLAKAT UYGULAMAYACAK

02 Haziran 2021  tarihinde yayımlanan 31499 Sayılı Resmi Gazete'de kamu kurumlarına işçi alım yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

"Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 4056)" adıyla yayımlanan karar kapsamında kamuya işçi alımları yönetmeliğine ek bir madde eklendi. 

Düzenlemenin geçici 8. maddesinin hemen arkasında geçici 9. madde olarak eklenen düzenlemede, DSİ personel alımlarına dair karar yer aldı. 

Resmi Gazete'de yer alan kararla; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ile bakım onarım hizmetlerine işçi alırken sözlü veya uygulamalı sınav yapmaksızın noter kurasıyla aday belirlemesi yapacak. Söz konusu düzenleme 2021 yılı ile 2022 yılları için geçerli olacak. 

Yayımlanan karar kapsamında ayrıca öncelikli durumu olan ve yedek aday belirlenmesine ilişkin de esaslar bildirildi. Buna göre DSİ personel alımlarında alım yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday kuraya dahil edilecek. 

Resmi Gazete'de İlan Edilen O Karar

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@