Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Atamalar Görevden Alınanlar! 22 Mayıs Kararnamesi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yeni atamalar ve görevden almalar belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayımlanan kararname kapsamında yapılan atamalar ile görevden alınanlara dair detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Atamalar Görevden Alınanlar! 22 Mayıs Kararnamesi

22 Mayıs 2021 Tarihli ve 31488 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar kapsamında yeni atamalar yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Kararları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlarda "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/241, 242, 243, 244, 245, 246)" kararı yer aldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILAN ATAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar ile Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığı makamına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan il müdürlükleri makamlarına, bazı büyükelçiliklere, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünde açık bulunan 16. Bölge Müdürlüğü makamına atama yapıldı. 

Atama Kararları

* Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan; Başkan Yardımcılığına, Bütçe Genel Müdürü İsa ATÇEKEN, Başkan Yardımcılığına, Plan ve Programlar Genel Müdürü Kutluhan TAŞKIN, Başkan Yardımcılığına, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Abdullah Rıdvan AĞAOĞLU atandı. 

* Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan; Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Katip ÇİÇEK, Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Serkan SAVAŞ, Şanlıurfa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin ARAŞ atandı. 

* Güney Afrika Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Elif ÇOMOĞLU ÜLGEN merkeze alındı bu makama Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar ve Emlak Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül KANDAŞ atandı. 

* Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Etem ÇEKER atandı.

* Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Salih SEVİM görevden alın bu makama amu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığına Feyza İLERİ atandı. 

* Meteoroloji Genel Müdürlüğünde açık bulunan 16. Bölge Müdürlüğü görevine Mesut DEMİRCAN atandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@