Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haftasonu Atamaları! İşte O Makamlar ve İsimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Haziran tarihli Resmi Gazete'de yer alan atama kararı ile önemli makamlara yeni isimler atadı. Ataması yapılan isimler ve görevleri haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haftasonu Atamaları! İşte O Makamlar ve İsimler

5 Haziran tarihli yayımlanan Resmi Gazete'de yeni atama kararları yer aldı. 

05 Haziran 2021 Tarihli ve 31502 Sayılı Resmî Gazete kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/257, 258, 259)" kararları yayımladnı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğpan tarafından yapılan atamalarda bir bakanlık ve cumhurbaşkanlığı biriminde bulunan 3 önemli pozisyona yeni isimler atandı. Atamalar Cumhurbaşkanlığı Stratesji Başkanlığı ile Dışişleri Bakanlığı birimlerine yapıldı. 

Cumhurbaşkanlğı Ataması

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Bütçe Genel Müdürlüğü makamına yeni birim atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen atamalarda bu makama Bahtiyar Sazlık getirildi. Karar mentinde şu ifadeler yer aldı.

"Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan Bütçe Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Bahtiyar SAZLIK atanmıştır."

Dışişleri Bakanlığı Atamaları

Dışişleri Bakanlığı Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığı kadrosu ile Dışişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı makamına da iki yeni isim getirildi.

Resmi Gazete'de yer alan kararlar kapsamında Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Emriye Bağdagül ORMANCI atandı. Atama karar mentinde "Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Emriye Bağdagül ORMANCI atanmıştır." kararı yer aldı. 

Dışişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Hüseyin GÜNGÖR atanmasına dair karar metninde "Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hüseyin GÜNGÖR atanmıştır." ifadesi yer aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@