Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Kuruma Yeni Atamalar! 27 Mayıs Atama Kararnamesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı yeni atama kararnamesi yayımlandı. Bakan Yardımcısı kadrosu başta olmak üzere önemli kadrolara atama yapıldı. İşte 27 Mayıs atama kararnamesinin detayları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 Kuruma Yeni Atamalar! 27 Mayıs Atama Kararnamesi

27 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/253, 254, 255)" adıyla yayımlanan kararlar ve yapılan atamalar. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ATAMALAR

27 Mayıs tarihli atama kararnamesinde 3 farklı makama atamalar gerçekleştirildi. Birinci atama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı makamına oldu. Bunun dışında Rekabet Kurulu Üyeliği ve Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliği kadrolarına da yeni atamalar yapıldı. 

Çalışma Bakan Yardımcısı Ataması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri kapsamında yeni atama gerçekleştirdi. Bu göreve Adnan Ertem atandı. 

DİĞER ATAMALAR

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AYDIN görevden alınmış olup Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliği görevine Hüseyin Aydın atandı. Bir diğer atama ise Rekabet Kurulu Üyeliği makamına oldu. Bu göreve ise Cengiz Çolak atandı. 

Atama Kararlarına Dair Metinler

* Karar: 2021/253 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Kanunun 2 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AYDIN görevden alınmış Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliğine Alpaslan ÇAKAR atanmıştır.

* Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Adnan ERTEM atanmıştır.

Rekabet Kurulu Üyeliğine, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 22 ve 23 üncü maddeleri ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Cengiz ÇOLAK atanmıştır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@