8 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama ve Görevden Alma Kararnamesi!

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile çok sayıda makamda görev değişiklikleri oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararnamesinde çok sayıda makamda görev değişikliği oldu. İşte yapılan atamalar ile ilan edilen görevden almalar.

8 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama ve Görevden Alma Kararnamesi!

08 Mayıs 2021 Tarihli ve 31478 Sayılı Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi kararları yer aldı. Çok sayıda bakanlık ve kamu kurumuna atamaların yer aldığı kararnamede çok önemli isimler bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararnamesinin tüm ayrıntıları. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ATAMA KARARNAMESİ YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226)" kapsamında görevden alınan veya göreve atanan isimler şunlar oldu. 

1-) Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü

Genel Müdür Yardımcıları Akan GÜLMEZ ve Ercan DEMİRYÜREK, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

2-) Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu

Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Leman ÇETİNER atanmıştır.

3-) Kültür ve Turizm Bakanlığı

Personel Genel Müdürü Ahmet YILMAZ görevden alınmış Personel Genel Müdürlüğüne, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Umut DÖKTÜR atanmıştır.

4-) Kültür ve Turizm Bakanlığı

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

5-) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri KURT atanmıştır.

6-) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında

* Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. İlker Murat AR atanmıştır.

* Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İlknur İNAM atanmıştır.

* Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Erdal ANIK atanmıştır

* Müfettişliğe, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Emine Ruveyda HACIFAZLIOĞLU 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

7-) Tarım ve Orman Bakanlığı

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Şeker Dairesi Başkanı Mehmet HASDEMİR atanmıştır.

8-) Ticaret Bakanlığı 

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Gonca Işık YILMAZ BATUR görevden alınmıştır Bakan Yardımcılığına Mustafa TUZCU atanmıştır.

9-) Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cengiz YILMAZ atanmıştır.

10-) Meteoroloji Genel Müdürlüğü;

8. Bölge Müdürü Yusuf ULUPIN AR, 10. Bölge Müdürü Yücel YÜCE, 12. Bölge Müdürü Yalçın ÜN, 13. Bölge Müdürü Taner ERDOĞAN, görevden alınmış,

8. Bölge Müdürlüğüne Barış ÖZGÜN, 10. Bölge Müdürlüğüne Ahmet SAĞLAM, 12. Bölge Müdürlüğüne Hüseyin ARABACI, 13. Bölge Müdürlüğüne Ömer Faruk KAYA atanmıştır. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla duyurulan atama kararları 8 Mayıs 2021 tarihinden itibaren yürürlülte olacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@