16 Kamu Kurumunun Dolu ve Boş Kadro Kararnamesi Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla kamu kurumların kadrolarında değişiklikler yapıldı. Kurumların dolu kadrolarıyla birlikte boş durumda bulunan kadrolarda da yeni düzenlemeler yapıldı.

16 Kamu Kurumunun Dolu ve Boş Kadro Kararnamesi Yayımlandı

Kamu kurumlarının kadrolarına dair düzenleme yasalaştı. Yeni düzenleme ile 16 farklı kamu kurumunun dolar kadrolarında ve boş kadrolarında değişikler yapıldı. 16 kuruma dair yeni dolu ve boş kadro düzenlemesine dair yönetmelik detaylar. 

RESMİ GAZETE'DE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İMZASIYLA YAYIMLANDI

18 Mayıs 2021 Tarihli ve 31485 Sayılı Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanlığı Kararları kapsamında kamu kurumlarının kadro yapılarına dair yeni yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

"Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar: 2021/231)" adıyla yayımlanan yeni kadro düzenlemelerine ilişkin karar ile 16 kurumun yeni kadro yapısı ilan edildi. 

Bu Karar Kapsamında;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, TOKİ, TİKA, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü, TÜİK, İŞKUR, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün dolu ve boş kadrolarında değişiklik yapıldı.

KARAR METNİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 18 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan karar metninde, "Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadrolarda ekli listede gösterildiği şekilde değişiklik yapılmasına 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 7 nci maddesi gereğince karar verilmiştir." ifadeleri yer aldı. 

KADRO DEĞİŞİKLİLERİ

Cumhurbaşkanlığı Kararlarında "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar: 2021/231)" adıyla yayımlanan düzenleme eki için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@