Yükseköğretim'e Personel Alınacak

Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği kapsamında “Yükseköğretim Kalite Kurulu” oluşturulacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Kurula üye ve değerlendirici alacak.

Kamu Personel Alım İlanları 31.08.2015, 21:28
Yükseköğretim'e Personel Alınacak

ANKARA (ANKA)- Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği kapsamında “Yükseköğretim Kalite Kurulu” oluşturulacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Kurula üye ve değerlendirici alacak.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği kapsamında “Yükseköğretim Kalite Kurulu” oluşturulacak, kurumsal değerlendirme ve program akreditasyonu merkezli bir dış değerlendirme sistemi gerçekleştirilecek.

Yönetmelik kapsamında oluşturulacak Kalite Kurulu’nun beş üyesi, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından seçilecek. Bu Kurul’da “Üye” olarak görev almak isteyenlerin, yükseköğretimin yapısı, işleyişi ve yönetimi ile kalite değerlendirme ve geliştirme uygulamaları konusunda deneyimli olması, yükseköğretim kurumlarında en az on yıl öğretim üyeliği yapmış akademik personel olması şartları aranıyor.

Kurul tarafından gerçekleştirilecek kurumsal dış değerlendirme sürecinde “Değerlendirici” olarak görev almak isteyen, akademik ve idari personel YÖK’ün internet sitesinden başvuru yapabilecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@