Pipoluk Tütün Mamulü Teknik Düzenleme Tebliği Resmi Gazete'de

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Pipoluk Tütün Mamulü Teknik Düzenleme Tebliği’ne göre piyasaya arz uygunluk belgesi bulunan pipoluk tütün mamulleri,bugünden itibaren bir yıl süreyle üretilebilecek, piyasaya arz edilebilecek ve piyasada bulunabilecek.

Kamu Personel Alım İlanları 06.08.2015, 14:22
Pipoluk Tütün Mamulü Teknik Düzenleme Tebliği Resmi Gazete'de

ANKARA(ANKA) - Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Pipoluk Tütün Mamulü Teknik Düzenleme Tebliği’ne göre piyasaya arz uygunluk belgesi bulunan pipoluk tütün mamulleri,bugünden itibaren bir yıl süreyle üretilebilecek, piyasaya arz edilebilecek ve piyasada bulunabilecek.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Pipoluk Tütün Mamulü Teknik Düzenleme Tebliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Tebliğ, Türk Standardı (TS) Pipoluk Tütün Mamulü Standardının Tarifler başlığı altında yer verilen pipoluk tütün mamulünü kapsayacak.

Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihte piyasaya arz uygunluk belgesi bulunan pipoluk tütün mamulleri, tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl süreyle üretilebilecek, piyasaya arz edilebilecek ve piyasada bulunabilecek. Bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihte piyasaya arz uygunluk belgesi bulunan pipoluk ütün mamullerinin, bu Tebliğde yer verilen düzenlemelere uygun hale getirilmesi amacıyla; Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde piyasaya arz uygunluk belgesi güncelleme izni için Kuruma müracaat edilmesi zorunlu olacak. Bu süre içinde müracaatlarını yapmayanların belgeleri, ikinci bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılacak.

Söz konusu Tebliğ bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@