Öyk'dan Gayrimenkul Satışı Ve İmar Planı Değişikliklerine Onay

-Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), gayrimenkul satışı ve imar planı değişikliklerine ilişkin kararlara onay verdi. ANKARA(ANKA) - Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), gayrimenkul satışı ve imar p

Kamu Personel Alım İlanları 03.02.2015, 08:49
Öyk'dan Gayrimenkul Satışı Ve İmar Planı Değişikliklerine Onay

-Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), gayrimenkul satışı ve imar planı değişikliklerine ilişkin kararlara onay verdi.

ANKARA(ANKA) - Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), gayrimenkul satışı ve imar planı değişikliklerine ilişkin kararlara onay verdi.

ÖYK’nın konuya ilişkin kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu, Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Anamur, Bozyazı, Mut-Derinçay, Silifke ve Zeyne Hidroelektrik Santrallerinin “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirilmesine onay verdi. Söz konusu santrallerin 8 milyon 850 bin 000 dolar bedelle en yüksek teklifi veren Cem Veb Ofset Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye  İhale Şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verilmesine karar verdi.

Kurul, mülkiyeti tta Gayrimenkul A.Ş.’ye ait; Batman'ın Beşiri ilçesi, Cumhuriyet Mahallesinde yer alan Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı imarlı gayrimenkulün üzerindeki bina ile birlikte “satış” yöntemiyle özelleştirilmesine karar verdi. Satışa konu varlığın özelleştirme ihalesinde 6 milyon TL bedelle en yüksek teklifi veren İrfan Bozkurt’la İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına onay verildi.

tta Gayrimenkul A.Ş.’ye ait; Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi, Güvenevler Mahallesindeki, Merkezi İş Alanı, Turistik ve Kültürel Tesis, Eğlence, Otel, Sağlık, Konut, Alışveriş Merkezi, Kapalı Otopark imarlı olan gayrimenkulün mevcut imar durumu ile üzerindeki binalarla birlikte satış yöntemiyle özelleştirilmesine onay verildi.  Kurul satışa konu taşınmazın özelleştirme ihalesinde 22 milyon 200 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Babacan Grup Yatırım İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına karar verdi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu aynı zamanda tta Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı, Kastamonu'nun Merkez ilçesi, İnönü Mahallesinde yer alan taşınmaz Satış yöntemiyle özelleştirilecek. Taşınmazın özelleştirilmesi ihalesinde; 3 milyon 500 bin bedelle en yüksek teklifi veren Mustafa Gün’e İhale Şartnamesi çerçevesinde satılmasına onay verildi.

-İMAR PLANI DEĞİŞİKLİKLERİ-

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Ankara'nın Yenimahalle İlçesi, Yuva Mahallesi sınırları içerisinde yer alan “Gelişme Konut Alanı” fonksiyonu önerilmesine ilişkin Nazım İmar Planı Değişikliği onaylandı. 

Özelleştirme Yüksek Kurulu, mülkiyeti Karayolları Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Bolu'nun Merkez İlçesi Karaköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alan “Özel Yurt Alanı, Park ve Yol” fonksiyonu önerilmesine ilişkin Çevre Düzeni Planı Değişikliğine onay verdi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@