Kırsal Kalkınma Yatırım Projelerinin Tamamlanma Tarihi Değişti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişikliğe gitti. Tebliğe göre, yatırım projelerinin tamamlanması için son tarih 1 Haziran 2016 olarak değiştirildi.

Kamu Personel Alım İlanları 18.08.2015, 12:29
Kırsal Kalkınma Yatırım Projelerinin Tamamlanma Tarihi Değişti

ANKARA(ANKA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişikliğe gitti. Tebliğe göre, yatırım projelerinin tamamlanması için son tarih 1 Haziran 2016 olarak değiştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Tebliğe göre, tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırım projeleri, alternatif enerji kaynakları kullanan seralar, çelik silo ve soğuk hava deposu dışında kalan yeni tesis başvurularında yatırım yerine ait imar planının en geç hibe sözleşmesi imzalanması aşamasında il müdürlüğüne sunulması gerekecek. Ancak imar planını yetiştiremeyen başvuru sahiplerinin tebliğ tarihinden sonra hibe sözleşmesi imzalayacağı son günün mesai bitimine kadar il müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunarak ekinde imar planı için gerekli müracaatları yaptığına dair belge ile imar planını en geç ilk ödeme talebi ile birlikte il müdürlüğüne sunacağına dair taahhütnameyi vermeleri durumunda hibe sözleşmesi imzalanabilecek. Bu durumda imar planının en geç ilk ödeme talebi ile birlikte il müdürlüğüne sunulması gerekecek. Aksi takdirde herhangi bir ödeme yapılmaz ve teminatları Hazine adına irat kaydedilecek.

Yatırım projelerinin tamamlanma son tarihi 1 Haziran 2016 olarak değiştirildi. Bu tarih itibariyle tamamlanamayan projeler yatırımcıların talebi ve il müdürlüğünün uygun görmesi halinde kendi kaynakları ile doksan günü aşmamak üzere verilecek süre içinde tamamlanacak.

Söz konusu Tebliğ, 30 Nisan 2015 tarihinden itibaren geçerli olacak. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@